Rundāles apvienības pārvalde
Rundāles jaundzimušie 2022

4.maijā, Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas dienā, Rundāles Multifunkcionālā centra kultūras zālē, kopā tika aicinātas un sveiktas ģimenes, kurās 2022. gadā ienācis mazulis.

Pērn Rundāles apvienības pārvaldes teritorijā (Rundāles, Svitenes un Viesturu pagastā) piedzimuši 29 bērni.

„Šis ir patiesi ģimenisks un nozīmīgs pasākums, jo pirmo reizi kopā ir sanākuši Rundāles apkārtnē 2022. gadā dzimušie bērni. Droši vien šis arī nebūs vienīgais kopīgais pasākums, jo daļa no jums būs kopā arī bērnudārza gaitās un mācīsies vienā klasē,” sanākušos uzrunāja Bauskas novada domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis. „Šodien svētki ir Latvijai. Tādēļ tieši šajā dienā sveikt mūsu jaunos pilsoņus ir īpaši nozīmīgi.”

Katrai uz pasākumu uzaicinātajai ģimenei Bauskas novada domes priekšsēdētājs pasniedza īpaši šim mērķim darinātu piemiņas velti – fotoalbumu, kur zeltā iespiests Rundāles simbols – pils lauva - un uzraksts „Dzimis Rundālē”. Savukārt, lai jau drīzumā dāvāto fotoalbumu varētu sākt aizpildīt ar skaistām atmiņām, pasākuma norises vietā bija ierīkots fotostūrītis, kur katra ģimene varēja nofotogrāfēties.

Jaunos novadniekus ar kokles spēli un dziedāšanu sveica desmitgadīgā dzejniece, mūziķe, konkursa „Talants Latvijai” un starptautiskā nacionālo instrumentu konkursa Baltika-2022" 1. vietas vietas ieguvēja Rēzija Anna Jaseviča.