viesi pie dienas centra

Lai piedalītos Bauskas novada svētkos „Zem zelta ozola zariem”, 11. maijā Latvijā ieradušās piecas mūsu novada sadraudzības pašvaldību  delegācijas: no Hedemoras (Zviedrija), Malinas (Ukraina), Ripinas (Polija), Hašuri (Gruzija) un Udžate-Trevano (Itālija).

12. maija pievakarē gaidām ierodamies igauņu viesus no Pehja-Pernumā, bet 13. maijā svētku dalībniekiem Bauskā pievienosies arī delegācijas no piecām Lietuvas pašvaldībām.

11. maijā ciemiņi Bauskas novada domes telpās noklausījās prezentāciju par novada pašvaldību un apmeklēja Rundāles pili. Savukārt 12. maijā ārvalstu delegācijas viesojās Iecavas pilsētā un Vecumnieku apvienības teritorijā.

Dievdārziņā

Ekskursija Iecavā sākās ar senvietas – Dievdārziņa – apskati un pastaigu gar dolomīta atsegumiem Iecavas upes krastā. Viesi iepazina vairākas pašvaldības iestādes un realizētos investīciju projektus (skeitparks, velotrase, Dienas centrs „Iecavnīca”, Iecavas Jauniešu centrs, Iecavas Mūzikas un mākslas skola, Iecavas vidusskola, jaunā sporta zāle pie Iecavas pamatskolas).

Kokles

Tiekoties ar iecavniekiem, viesi iemācījās dažus latviešu vārdus, ar interesi aplūkoja mūzikas skolas telpas ar instrumentiem un īpaši kokles; vidusskolas jaunajā aktu zālē pavēroja skolēnu muzikālo gatavošanos klases pasākumam; daudz fotografēja un filmēja.

Ciemiņi arī izmantoja iespēju no iekšpuses apskatīt Iecavas Evaņģēliski luterisko baznīcu un Iecavas Svētā Antona katoļu baznīcu, kā arī palūkoties uz Iecavu no luterāņu dievnama torņa.

Katoļu baznīcā

Marta Žoļnovska no Polijas, kura Latvijā viesojas pirmo reizi, neslēpa sajūsmu par šeit redzēto. Skaista, ziedoša vide, simpātiski cilvēki, ļoti garšīgs ēdiens! Tik gaišas un pievilcīgas skolu telpas un burvīgi vizuālās mākslas darbi!’’ Pēc profesijas būdama skolotāja, viešņa izteica vēlmi dibināt ciešākus kontaktus gan skolu starpā, gan ar aktīvajiem pilsētniekiem kopīgu starptautisku projektu īstenošanai.

Lela Gelašvili no Gruzijas sacīja, ka viņai bijis ļoti interesanti apskatīt izglītības iestādes: „Ir jauki redzēt, cik tās ir sakārtotas un cik ļoti tiek domāts par skolēnu mācību vides uzlabošanu. Īpaši patīkams pārsteigums bija tas, ka pašvaldība nodrošina skolēniem ēdināšanu. Tas noteikti ir liels atbalsts ikdienā daudzām ģimenēm.”

Sarkanā skola

Vecumniekos ārzemnieki uzzināja par sociālo pakalpojumu pieejamību daudzfunkcionālajā centrā „Sarkanā skola”, kas izveidots, piesaistot Eiropas Savienības struktūrfondu finansējumu.  „Ļoti mierīga, skaista un vērtīga vieta, vērtēja itāliete Veronika Kamani. Ir daudz cilvēku, kuriem ikdienā ir nepieciešams atbalsts bērnu ar emocionāliem vai fiziskiem traucējumiem audzināšanā, tāpēc labi, ka ir šādas vietas, kur bērnus var atvest. Tad vecāki var vai nu strādāt, vai pa dienu izmantot laiku atpūtai. Jo ar šādiem bērniem darbs nekad nebeidzas. Arī Itālijā ir šādi dienas centri, un cilvēki tos patiesi izmanto.

Vecumniekos

Apskates maršrutā bija arī Skaistkalnes vidusskolas sporta zāle, kuras celtniecība pabeigta pērn. Ekskursija noslēdzās ar Skaistkalnes Vissvētākās Jaunavas Marijas Debesīs Uzņemšanas Romas katoļu baznīcas apmeklējumu.

Skaistkalne

Sirsnīgs paldies visiem atsaucīgajiem novadniekiem, kuri laipni izrādīja savas telpas un gādāja, lai pašvaldības sadarbības partneriem viesošanās pie mums izdotos patīkama!

13. maija rītā sadraudzības pašvaldībām tiek rīkots tematisks pasākums Bauskas rātsnamā, bet dienas otrajā pusē ārzemju viesi varēs izbaudīt plašo svētku programmu Mežotnes pilskalnā.