Izglītība Bauskas novada pašvaldība
Pirmie projekta datori Bauskas novada izglītības iestādēs, tostarp Iecavas vidusskolā, nonāca jau pagājušajā mācību gadā.

Bauskas novada pašvaldībā saņemti Izglītības un zinātnes ministrijas projektu “Digitālās plaisas mazināšana sociāli neaizsargātajām grupām un izglītības iestādēs” un “Izglītības iestāžu digitalizācija 7.–9. klasēm”  ietvaros iegādātie “Chromebook” datori. Projekta mērķis ir veicināt izglītības iestāžu digitalizāciju, padarot datorus pieejamus ikvienam Latvijas skolēnam un pedagogam, nodrošinot mūsdienīgu izglītības satura apguves iespēju.

Bauskas novada pašvaldībā kopā saņemti 1653 datori, kas paredzēti vispārizglītojošo skolu 1.–12. klašu skolēniem un pedagogiem. Tas ir nozīmīgs atbalsts, lai mācību procesā izmantotu digitālos mācību līdzekļus, paaugstinātu datoru pieejamību un veicinātu izglītības kvalitāti izglītības iestādēs. Iepirkumā izvēlēti trīs portatīvo datoru modeļi ar “Chrome” operētājsistēmu: “Acer Chromebook 511”, “Asus Chromebook CX1” un “HP Chromebook 14 G7”. Datortehnikas piegāde ir tikai viens no projekta mērķa rādītājiem digitālās plaisas mazināšanai, papildus plānots veikt arī  priekšizpēti par interneta datu pārraides jaudas problēmām un vajadzībām izglītības iestādēs, lai paplašinātu iespējas digitālos mācību līdzekļus izmantot mācību procesā.

Pirmie saņemtie “Chromebook” datori nodoti izglītības iestādēm proporcionāli skolēnu skaitam pa klašu grupām:

Izglītības iestāde

Piešķirto datorvienību skaits iestādē uz 31.12.2023.

Bauskas Valsts ģimnāzija

Bauskas 2. vidusskola

Iecavas vidusskola

Pilsrundāles vidusskola

Skaistkalnes vidusskola

Vecumnieku vidusskola

Bauskas Pilsētas pamatskola

Codes pamatskola

Griķu pamatskola

Iecavas pamatskola

Īslīces pamatskola

Misas pamatskola

Uzvaras pamatskola

Valles pamatskola

Vecsaules pamatskola

Pamūšas pamatskola

Zālītes pamatskola

Top noteikumi par portatīvās datortehnikas piešķiršanu un lietošanu

Šobrīd tiek izstrādāti pašvaldības noteikumi par portatīvās datortehnikas piešķiršanu un lietošanu Bauskas novada izglītības iestādēs. Datori paredzēti gan lietošanai izglītības iestādē mācību procesa nodrošināšanai, gan datoru bibliotēkas izveidei izglītības iestādē, tā palielinot izglītojamo skaitu, kuriem tehnoloģiju pieejamība ir ierobežota. Izglītības nodaļā darbojas apmācīts “Chromebook” datoru lietošanas mentors, kas sniedz atbalstu un koordinē datoru izmantošanu, kā arī piedāvā licencētu pedagogu profesionālās pilnveides kursu, kura ietvaros pedagogi praktisko nodarbību laikā apgūst “Chromebook” datoru lietošanas iespējas.

“Chromebook” datorus izglītojamajiem plānots  izmantot gan stundās mācību satura apguvei, gan pārbaudes darbiem, gan arī olimpiāžu darbu, projektu un zinātniski pētniecisko darbu izstrādei. Lai risinātu nevienlīdzību informācijas un komunikācijas tehnoloģiju aprīkojuma pieejamībā starp dažādām sociālajām grupām, kā prioritāte izvirzīti tieši izglītojamie no sociāli neaizsargātajām grupām.

Veicinās mācību sniegumu un mazinās nevienlīdzību

Jāpiebilst, ka 2021. gada pavasarī tika parakstīts saprašanās memorands iniciatīvai “Dators ikvienam bērnam”, kurā definētie mērķi paredz līdz 2025. gadam nodrošināt datoru katram Latvijas skolēnam un skolotājam mācību procesam, kā arī datoru bibliotēku izveidi valsts un pašvaldības izglītības iestādēs. Vēlamais sasniedzamais mērķis ir nodrošināt katru pedagogu un katru 7.–12. klašu skolēnu ar datoru kā mācību līdzekli, 1.–3. klašu skolēniem nodrošināt vismaz vienu datoru uz trim skolēniem un 4.–6. klašu skolēniem – vienu datoru uz diviem skolēniem. Izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša uzsver, ka projektu ietvaros iegādātie datori veicinās ikviena izglītojamā individuālo sniegumu mācībās, kā arī mazinās nevienlīdzību attiecībā uz piekļuvi zināšanām un izglītības resursiem.