Kultūra Iecava Bauskas pils
I Zefirelli

22. augusta vakarā Iecavas Evaņģēliski luteriskajā baznīcā muzicēs ārvalstu senās mūzikas izpildītāji. Apmeklētājiem bez maksas būs iespēja plkst. 18.00 noklausīties publisko mēģinājumu, kurā uzstāsies ansamblis no Vācijas I Zefirelli, bet plkst. 20.00-21.00 koncertu, kurā muzicēs pasaulslavenais virtuozs, blokflautists no Nīderlandes Ēriks Bosgrāfs.

2022. gadā senās mūzikas ansamblis I Zefirelli tika izvēlēts dalībai „Radošās Eiropas” rezidenču programmā EEEMERGING+, kas atbalsta labākos Eiropas jaunās paaudzes senās mūzikas ansambļus un veicina ansambļu iekļaušanos darba tirgū. Tā rezultātā I Zefirelli šogad no 17. augusta viesosies Latvijā, Bauskas pilī rezidences ietvaros izstrādājot koncertprogrammu „TELEMANN IN THE TAVERN. Baroks satiek folkmūziku II”, kas plašākai publikai tiks prezentēta 23. augustā Mazajā ģildē Rīgā.

Baroka mūzikas diena Iecavā

Taču Iecavas iedzīvotājiem un pilsētas viesiem ir unikāla iespēja būt klāt īpašā un radošā notikumā. 22. augustā plkst. 18.00 Iecavas Evaņģēliski luteriskajā baznīcā pasākuma „BAROKA MŪZIKAS DIENA IECAVĀ 2023" ietvaros visi interesenti ir aicināti piedalīties ansambļa koncertprogrammas publiskajā mēģinājumā. Tas dos iespēju pavisam tuvu piedzīvot mūzikas tapšanas procesu, aplūkot vēsturiskos mūzikas instrumentus un arī ļauties sarunai ar pašiem mūziķiem.

Programmā „TELEMANN IN THE TAVERN. Baroks satiek folkmūziku II” senās mūzikas ansamblis I Zefirelli ķeras klāt izplūdušajai robežai starp baroka un tautas mūziku. Mūziķi saka: „Šoreiz mēs jūs aizvedīsim uz Hamburgu ap 1730. gadu, un darīsim to kopā ar pilsētas nozīmīgāko 18. gadsimta komponistu Georgu Filipu Tēlemani. Un, protams, Tēlemanis laiku pa laikam apmeklēja tavernas Hamburgā, tādēļ šajā programmā jūs atradīsiet ne tikai Tēlemaņa darbus, piemēram, sonātes un kantātes, bet arī tautasdziesmas no šī laika Hamburgas, dziesmas, kas viņam, iespējams, bija pazīstamas. Tēlemanim īpaši patika arī poļu tautas mūzika, kas iedvesmoja vairākus viņa darbus.”

I ZEFIRELLI (Vācija):
Luise Catenhusen (blokflauta)
María Carrasco Gil (baroka vijole)
Jakob Kuchenbuch (baroka čells, viola da gamba)
Tobias Tietze (lauta, baroka ģitāra)
Jeroen Finke (perkusijas, baritons)
Tilmann Albrecht (klavesīns)

Viens mūziķis - 10 blokflautas koncertā "What shall we do tonight?"! Blokflautists Ēriks Bosgrāfs (Erik Bosgraaf) sniegs vienīgo koncertu Latvijā un iepazīstinās ar 16. un 17. gadsimta mijas holandiešu muižnieka un komponista Jakoba van Eika (Jacob van Eyck) iztēles bagāto mūziku.

Erik Bosgraaf

Ēriks Bosgrāfs tiek uzskatīts par vienu no pasaules virtuozākajiem un aizrautīgākajiem blokflautistiem, savu mūzikas instrumentu dēvējot par neizsmeļamu iedvesmas un iespēju avotu. Ēriks Bosgrāfs improvizē, spēlē džezu, izmanto elektroniku un strādā visdažādākajās mākslas jomās. Viņa repertuārs sniedzas no viduslaiku mūzikas līdz Vivaldi Četriem gadalaikiem un laikmetīgajai mūzikai, popularizējot senās mūzikas jauneklīgo enerģiju. 2006. gadā Ēriks Bosgrāfs ierakstīja 3 CD ar Jakoba van Eika mūziku no nošu krājuma „Der Fluyten Lust-hof”, ar savu spēli šo mūziku paceļot jaunā līmenī, kā rezultātā Ēriks kļuva starptautiski atpazīts. Kopš tā laika viņš ir ierakstījis vairākus bestsellerus, vairums no tiem ir ierakstīti mūzikas izdevniecības „Brilliant Classics” paspārnē, to skaitā 2022. gada oktobrī sadarbībā ar diriģenta Māra Kupča vadīto baroka orķestri Collegium Musicum Riga tika izdots J. S. Baha mūzikas CD.

IEEJA KONCERTĀ - BEZ MAKSAS!

Pasākumu organizē Rīgas Senās mūzikas centrs.