Skaistkalne Sports
Florbols Skaistkalnē

24. februārī florbola cienītāji no tuvākas un tālākas apkārtnes devās uz Skaistkalni, lai piedalītos vienas dienas turnīrā un noskaidrotu labāko florbola komandu, kas iegūs Skaistkalnes kausu. Šajā turnīrā piedalījās 7 komandas un labākie izrādījās baušķinieki.

Spēles norisinājās uz samazināta laukuma spēlējot 3 pret 3 spēlētājiem, bez vārtsargiem uz mazajiem vērtiem. Līdzīgi kā citos sporta veidos arī florbolā samazinot spēlētāju skaitu un laukuma izmēru pieaug spēles dinamika un spēlētāji priecē skatītājus ar daudz skaistām izspēlēm. Šajā turnīrā visās 15 spēlēs tika gūti vismaz 8 vārti un tikai 3 spēlēs bija mazāk par 10 gūtajiem vārtiem.

Pēc pieteikto komandu skaita, lai paspētu izspēlēt turnīru vienā dienā, komandas tika sadalītas 2 grupās pēc nejaušības principa, bet uzvarētāji tika noskaidroti izslēgšanas spēlēs. Grupu turnīra izspēle paredzēja, ka viena komanda neturpinās cīņu izslēgšanas spēlēs un lai noskaidrotu, kura tā būs bija jāgaida līdz grupu turnīra pēdējai spēlei. Tika skaitīti visi iemestie un ielaistie vārti, kā rezultātā augstāku vietu un iekļūšanu izslēgšanas kārtā izcīnīja komanda “Garoza”, savukārt komandai “Kramplauži” turnīrs bija beidzies.

Izslēgšanas spēlēs jau bija citas likmes, komandas spēlēja nedaudz piesardzīgāk vairāk domājot par savu vārtu drošību, jo visi vēlējās uzvarēt. Lai arī komandas grupās tika salozētas pēc nejaušības principa finālā tikās abu grupu uzvarētāji. Komanda no Bauskas ar nosaukumu “Tīri sakarīgs nosaukums” mērojās spēkiem ar vietējo komandu “Skaistkalne”. Baušķinieki apliecināja, ka florbola tradīcijas Bauskas pusē ir stiprākas un uzvarēja ar rezultātu 6:4 izcīnot Skaistkalnes kausu florbolā. Savukārt par 3. vietu cīnījās abu grupu 2. vietas ieguvēji. Spēlē uzvarētāja un 3. vietas ieguvēju noskaidrošanai bija nepieciešami pēcspēles metieni, kuros labāk veicās komandai no Bauskas “Pekstiņi”, kas uzvarēja komandu “Strēlnieks”.

Uzvarētāju komandā “Tīri sakarīgs nosaukums” spēlēja Guntars Krukovskis, Reinis Kundziņš, Kristaps Kurpnieks, Toms Červinskis un Roberts Bērzmārtiņš. Komandā “Skaistkalne” spēlēja Agris Sakne, Rauls Sakne, Artūrs Jankovičs, Edvīns Pavlovs un Eliass Bujonoks. Trešās vietas ieguvējkomandā spēlēja Emīls Čeika, Renārs Bodnieks, Ivo Karja un Kristiāns Saulītis. Turnīru organizēja Vecumnieku apvienības pārvalde sadarbībā ar Skaistkalnes vidusskolu.