Kultūra
sveic kolektīvus

3.novembrī uz svinīgu sarīkojumu „Vienā pinumā” Bauskas pilī, Bauskas novada pašvaldība aicināja Dziesmu un deju svētku kolektīvu vadītājus, lai pateiktos par darbu, gatavojot un vedot novada 50 amatiermākslas kolektīvus uz svētkiem, un pieliktu simbolisku punktu aizvadītajam Dziesmu svētku periodam.

Klātesošos sveica Bauskas novada pašvaldības priekšsēdētājs Aivars Okmanis, izsakot pateicību par darbu aizvadītajā piecgadē, kas bijusi izaicinājumiem bagāta. Novada pašvaldības vārdā A. Okmanis vadītājiem pasniedza apliecinājumu par naudas balvas piešķiršanu. Vadītāji saņēma arī Dziesmu svētku organizatora - Latvijas Nacionālā kultūras centra pateicību – katalogu, par kopā būšanu XXVII Vispārējos latviešu Dziesmu un XVII Deju svētkos.

Skaistu un izjustu muzikālu sveicienu kolektīvu vadītājiem bija sagatavojis Latvijas jaunais dižgars, komponists un diriģents Jēkabs Jančevskis. Kopā ar komponistu Jēkabu Jančevski pie klavierēm,  dziesmu ciklu „Gaišās dziesmas”, kā arī skaņdarbus no Dailes teātra izrādes „Brands” un gaidāmās kino filmas „Zeme, kas dzied”, atskaņoja Rīgas Doma kora skolas solisti Beāte Megija Baranovska un Patriks Tabaks, Toms Timofejevs (kontrabass), Rinalds Maksimovs (sitaminstrumenti), Indulis Cintiņš, Ilze Gulbe, Katrīna Krašauska un Mārtiņš Turskis (stīgu kvartets).

Dziesmu svētku koru lielkoncertā „Tīrums. Dziesmas ceļš” pirmo reizi Mežaparka lielajā estrādē tika atskaņots skaņdarbs „Koki” – ar Jēkaba Jančevska mūziku un Ineses Zanderes vārdiem. Jēkabs Jančevskis, sveicot sarīkojuma klātesošos, atklāja, ka aizvadītais Dziesmu svētku periods pašam komponistam ir bijis sarežģīts, taču reizē arī ļoti gandarījumu nesošs. Šajā laika posmā viņu bieži stiprinājuši dzejoļa „Koki” vārdi, vienlaikus aicinot arī klātesošos sev biežāk atgādināt, ka mēs dzīvojam brīnišķīgā vietā, un mūsu valstī notiek daudz laba, un ka ļoti daudz mēs spējam paši.

„Nekad nepārstājiet darīt to, ko jūs darāt!”, Bauskas novada Dziesmu un deju svētku kaldinātājus aicināja komponists Jēkabs Jančevskis, kurš pats ir arī amatierkora diriģents.