Iecava Projekti Sports Izglītība
Sporta skola Dartija atklāšana

Trešdien, 27. decembrī, svinīgi tika atklāta Iecavas sporta skolas „Dartija” atjaunotā ēka.  Pēc projekta īstenošanas tās fasāde kļuvusi daudz mūsdienīgāka un pati ēka energoefektīvāka.

Atklāšanas pasākumā piedalījās Bauskas novada domes vadība un deputāti, pašvaldības un būvniecības pārstāvji, skolas darbinieki un viesi, lai kopā dalītos priekā par paveikto, pateiktu paldies tiem, kas palīdzējuši iecerei pārtapt īstenībā. Muzikālu sveicienu bija sagatavojuši šova X Faktors dalībnieki – Patrīcija Spale un Armands Rutkovskis.

Atklāj sporta skolu Dartija

Cerībā, ka tuvākajā nākotnē būs iespēja realizēt projekta nākamo kārtu un atjaunot arī sporta skolas iekšpusi, iestādes direktore Baiba Gāga sacīja: „Esam sapulcējušies samērā interesantā pasākumā, jo lente tiek griezta tikai no ēkas ārpuses. Taču, pateicoties šim projektam, ēka ir kļuvusi par vienu no skaistākajām Iecavā. Tā lieliski saskaņojusies ar Mūzikas un mākslas skolas ēku, veidojot vienotu ansambli līdzās Iecavas parkam. No 12. aprīļa, kad sākās visa celtniecība un man nācās piedalīties būvsēdēs, bieži vien novēroju: pasūtītājs, būvnieks, pasūtītājs būvnieks, reizēm kā šahā – kurš kuru, un vēl es pa vidu ar saviem sīkumiem. Bet vislabākais ir tas, ka beigās tika atrasts kopsaucējs un rezultāts ir labs. Paldies visiem iesaistītajiem, jo šī projekta kārta ir noslēgusies un darbi ir padarīti kvalitatīvi, par ko esmu ļoti priecīga!”

A. Mačeks sporta skolas projekta atklāšanā

2020. gadā, kad Iecavas novada pašvaldība paredzēja līdzekļus ēkas Grāfa laukumā 7 būvprojekta izstrādei, pašreizējais Bauskas novada domes priekšsēdētāja vietnieks Aivars Mačeks bija Iecavas novada domes priekšsēdētājs. Pasākumā viņš ne tikai sacīja paldies skolas darbiniekiem, būvniekiem, būvuzraugiem un visiem pašvaldības speciālistiem, kas uzraudzīja projekta gaitu, bet dalījās arī atmiņās par ne tik vieglo ēkas atjaunošanas procesu: “Ieceres pirmsākums bija 2017. gadā, kad mēs kā jaunievēlētā pašvaldības deputātu komanda sanācām kopā un domājām, kā Iecavā tālāk attīstīt sporta infrastruktūru. Tajā gadā tika pabeigta stadiona būvniecības pēdējā kārta, taču bija skaidrs, ka iedzīvotāji un uzņēmēji ļoti vēlas arī sporta zāli, kur aktīvi pavadīt brīvo laiku. Sapratām, ja pašvaldība iegādāsies sporta namu, kas tolaik piederēja kooperatīvajai sabiedrībai, un uzsāks remontdarbus, tad sportisti ilgu laiku paliks bez telpām. Tādēļ vispirms nolēmām uzbūvēt sporta zāli pie pamatskolas un secīgi 2018. gadā paredzējām budžeta līdzekļus sporta nama iegādei.

Normunds Vāvers sveic Baibu Gāgu

Iestādes kolektīvam vēlot sagaidīt projekta nākamo kārtu ēkas iekšpuses pārbūvei, Bauskas novada domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis sacīja: Man šis projekts paliks atmiņā ļoti ilgi. Galvenokārt tāpēc, ka šis ir pirmais projekts mūsu lielajā Bauskas novadā, kura īstenošanas laikā izdevās panākt, ka mēs vairāk domājam nevis, kā nedarīt, bet izdarīt un visus riskus pārvarēt. Ir patiess gandarījums, ka šajā projektā visiem iesaistītajiem ir izdevies strādāt tā, lai visus riskus novērstu un darbus izdarītu laikā. Jo projekta sākums bija uz ļoti lielas jautājuma zīmes, bija ļoti liela pretestība, bailes par riskiem, ka mēs varētu nepagūt, ka varētu zaudēt finansējumu. Taču pateicoties tam, ka mums bija ļoti labs būvuzņēmējs, kurš izdarīja to, ko apņēmās, un arī mēs izdarījām to, ko apņēmāmies, projekts ir veiksmīgi pabeigts un varam teikt pirmo urrā.

Arī būvnieka SIA TELMS pārstāve Karīna Lāce pauda prieku, ka projekts īsi pirms gada beigām ir pabeigts: Ēka ir kļuvusi gan skaistāka, gan siltāka, un pašvaldībai nākotnē būs mazāki ieguldījumi ēkas uzturēšanā. Esam daudz strādājuši ar Eiropas finansējumu un zinām, cik ļoti daudz darba tas prasa no visām iesaistītajām pusēm, tāpēc liels paldies gan pašvaldības pārstāvjiem, gan mūsu apakšuzņēmējiem, kas palīdzējuši projektam tapt!”

Sporta skolas ēka Iecavā

Būvdarbu ietvaros tika veikti tādi ēkas energoefektivitāti veicinoši pasākumi kā pamatu un ēkas ārsienu siltināšana un dekoratīvā apdare, logu un ārdurvju nomaiņa, jumta siltināšana. Sakārtoti lietus ūdens un sadzīves kanalizācijas ārējie tīkli, izbūvēta zibensaizsardzības sistēma un veikti ēkai pieguļošās teritorijas labiekārtojuma pārbūves darbi, kā arī pārbūvēti divi ieejas mezgli ēkā.

Būvdarbi sporta skolā „Dartija” tika veikti Eiropas Reģionālā attīstības fonda projekta „Energoefektivitātes paaugstināšana sporta namam „Dartija”” ietvaros. Būvniecības darbus veica SIA „Telms”, autoruzraudzību - SIA „NAMEJS PLUSS”, būvuzraudzību - SIA „RS Būvnieks”.

Projekta būvdarbu kopējās izmaksas ir 1 519 665,10 EUR (ieskaitot PVN), no tām ERAF finansējums 389 503,70 EUR, valsts budžeta dotācija 17 183,99 EUR, pašvaldības līdzfinansējums 1 112 977,41 EUR. Autoruzraudzības (9680,00 EUR, ieskaitot PVN) un būvuzraudzības (14 495,80 EUR, ieskaitot PVN) izmaksas segtas no pašvaldības budžeta līdzekļiem.