Izglītība Pašvaldība
mācības

30.novembrī Bauskas novada domes sēdē apstiprināts pašvaldības vidēja termiņa plānošanas dokuments „Bauskas novada pašvaldības rīcības programma „Priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas prevencijas sistēma un ieviešanas plāns 2024.-2028.gadam””.

Dokumentā noteikti priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas mazināšanas mērķi un uzdevumi, īstenojamās prevencijas aktivitātes, darbā iesaistītās puses un to lomas, priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas prevencijas sistēmas pārvaldība, kā arī identificēts nepieciešamais resursu nodrošinājums un sasniedzamie rezultāti.

Ar mērķi samazināt priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas riskus no 2017. līdz 2023. gadam Izglītības kvalitātes valsts dienests īstenoja Eiropas Savienības fonda projektu Nr.8.3.4.0/16/I/001 „Atbalsts priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas samazināšanai”, kā ietvaros tika nodrošināts konsultatīvais un ekonomiskais atbalsts priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas riska grupas izglītojamajiem, sniegts metodiskais atbalsts iesaistītajiem speciālistiem, pedagogiem, izglītības iestādēm. Šajā projektā bija iesaistījušās visas Bauskas novada pašvaldības izglītības iestādes, izņemot Vecumnieku vidusskolu, Valles un Pamūšas pamatskolu. Vidēja termiņa plānošanas dokuments izstrādāts, lai turpinātos projekta īstenošanas laikā iesāktais darbs.