Bauskas novada svētki Kultūra
Cirks Mežotnes pilskalnā

Bauskas novada svētkos laikā no plkst. 13:00 līdz 17:00 pie Mežotnes baznīcas gaidīts ir ikviens – gan liels, gan mazs! Būs gan mūzika DJ Monsta izpildījumā, gan amatnieku un mājražotāju tirgus, gan arī folkloras kopu uzstāšanās. Un kā īpašs veltījums lieliem un maziem svētku apmeklētājiem – Liepājas ceļojošā cirka „Beztemata” atraktīvie priekšnesumi.

Sanāciet, sanāciet pirmo reizi Mežotnes pilskalnā, caurbraucot no austrumiem uz Parīzi....... Tikai šodien! Viss oriģināls! Viss neredzēts! Viss grandiozs!

Tirgū varēs iegādāties koka izstrādājumus, rotas, adījumus, vietējo mājražotāju produkciju un citas lietas. Nāc, apskati savām acīm!

Turpat blakus dienas gaitā uzstāsies folkloras kopa „Putni”, Bārbeles folkloras kopa „Tīrums”, Ceraukstes folkloras kopa „Laukam pāri” un Tērvetes folkloras kopa „Ceļteka”.

Savukārt ceļojošā cirka priekšnesumos gaidāma žonglēšana ar dažādiem priekšmetiem, burvju un ekstrēmie triki, monocikli, jautri komentāri un pasākumu apmeklētāju iesaiste. Mākslinieku uzstāšanās notiks vairākas reizes.

Liepājas ceļojošais cirks Beztemata darbojas kopš 2002. gada, 2004. gadā reģistrējot savu darbību zem biedrības „Cietokšņa Kopiena” nosaukuma, kuras darbības virzieni saistīti ar kreatīvu kultūrvēsturisko mantojumu, mākslu, izklaidi un izglītību. Cirka „Beztemata” dalībnieki kā profesionāli cirka pasniedzēji tiek aicināti dažādu projektu ietvaros strādāt cirka nometnēs, projektos un meistarklasēs gan ārvalstīs, gan Latvijā.

Aktivitātes tiek rīkotas Bauskas novada svētku „Zem zelta ozola zariem” ietvaros.

ŅEM VĒRĀ!

  • Kopējā svētku norises teritorija ir diezgan plaša un daba ir maz pārveidota, tāpēc aicinām apmeklētājus izvēlēties laikapstākļiem un apkārtējai videi piemērotu apģērbu un apavus.
  • Ko atnes, to aiznes! Dodoties uz Mežotnes pilskalnu, līdzi paņemto iepakojumu un citus atkritumus aicinām iznest ārā no dabas teritorijas.
  • Atceries, braukt kopā vienmēr ir jautrāk un dabai draudzīgāk! Mežotnes pilskalnā ir ierobežotas automašīnu novietošanas iespējas pasākuma norises vietas tiešā tuvumā, tādēļ aicinām uz svētkiem doties kopā ar ģimeni un draugiem.

 

Svētki Mežotnes pilskalnā tiek organizēti Pārrobežu sadarbības programmas 2014-2020 projekta „Ainava kā resurss: atbalsts jauniem pakalpojumiem un tūrismam” (RUNRARO, Nr.LV-RU-052) ietvaros un tos līdzfinansē Eiropas Savienība.

Mežotnes svētki projekta logo

 

 

Svētku viesi Mežotnes pilskalnā un Mežotnes baznīcā varēs baudīt pārrobežu projekta “Starptautiskā kultūras tūrisma maršruta “Baltu ceļš” atpazīstamības veicināšana, LLI-447, Izzini Baltus” ietvaros radītās vēstures liecības - uzlaboto infrastruktūru Mežotnes pilskalnā, kā arī iepazīt seno zemgaļu dzīvi  daudzveidīgajās ekspozīcijās Mežotnes baznīcā – tur būs gan pilskalna makets, gan lielformāta attēli,  īpaši tam radītajā stendā tērpi būs apskatāmi tērpi un rotas. Dažādus video par senajiem zemgaļiem varēs vērot interaktīvajā bezkontakta multimediju stendā.

Projekts īstenots INTERREG V-A Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2014.-2020. gadam ietvaros ar ERAF finansiālu atbalstu. (www.latlit.euwww.europa.eu)

Projekta budžets: 869 689,02 EUR, t.sk. ERAF finansējums EUR 739 235,65

projekts zpr

Šī publikācija ir sagatavota ar Eiropas Savienības finansiālu atbalstu. Par tās saturu pilnībā atbild Bauskas novada pašvaldība un tā var neatspoguļot Eiropas Savienības viedokli.