Jaunatne
Jaunieši jūnijs

Jūnija mēnesis visā Bauskas novadā tiks aizvadīts jauniešu festivāla „KOPUMS” zīmē,  tam pielāgojot arī ikdienu. Ir ieplānotas dažādās aktivitātes, pasākumi, kas pastiprina novadnieku piederības sajūtu, veicina sadarbību un rosina jauniešiem iesaistīties, būt drošiem, radošiem, paust savu viedokli un produktīvi pavadīt brīvo laiku!

6. jūnijā tiks organizēta aktivitāte „Brīvprātīgo darbinieku sanāksme, gatavojoties jauniešu festivālam KOPUMS”, kuras ietvaros plānosim un veidosim sev uzticēto Domnīcas kvartālu, „vissslikti.lv” skatuves programmu un mārketinga/PR plānu. Šajā sanāksmē sadalīsim pienākumus un rūpīgi gatavosimies vasaras lielākajam notikumam jaunatnes jomā.

13. jūnijā runāsim par pasaulē strauji augošo un popularitāti iemantojušo mākslīgo intelektu un tā ietekmi uz mūsdienu sabiedrību. Kā to pielietot un izmantot kvalitatīvi un noderīgi, nevis savtīgos nolūkos?

16. jūnijā sportiskās noskaņās jauniešiem tiek piedāvāts doties uz Pasaules kausa kvalifikācijas spēli futbolā starp Latvijas un Turcijas valstsvienībām Skonto stadionā. Aicinām visus interesentus, kuri vēlas pievienoties mūsu organizētajai aktivitātei, atbalstīt savu valsti ceļā uz nozīmīgu panākumu!

28. jūnijā - pārgājiens „Aiziet, aiziet!”, lai izprastu iespējamos jauniešu pārgājiena maršrutus un apskates objektus, kurus ieteikt jaunatnes festivāla apmeklētājiem, ja viņi plāno ierasties ātrāk vai palikt arī nākamajā dienā, lai iepazītu Bauskas pilsētu un apkārtni. Saliedēsimies un plānosim!

Jūnija mēnesī ir ieplānotas vairākas kopīgas sapulces, kuru laikā jauniešiem būs iespēja piedalīties Latvijas Jauniešu galvaspilsētas festivāla “KOPUMS” plānošanā un organizēšanā. Festivālā ieplānotas neformālās sporta spēles. Lai tās pietuvinātu pēc iespējas tuvāk jauniešu interesēm, spēļu disciplīnas un to noteikumus piedāvās paši jaunieši. Tas veicinās pilsonisko līdzdalību un atbildību jauniešu vidū, kas ir būtisks aspekts demokrātijas izpratnē darbā ar jaunatni. Sapulces plānojam āra apstākļos, vakaros vai brīvdienās, izejot ārpus pašvaldības noteiktā darba laika rāmja un vietas, lai šajās aktivitātēs sasniegtu un iesaistītu pēc iespējas vairāk jauniešu.

Jūnijs - laiks uzņemt enerģiju, izvirzīt vasarai mērķus un, protams, piedalīties festivāla “KOPUMS” plānošanā un rīkošanā!

Pēc garā mācību gada jauniešiem tiek piedāvātas aktivitātes, kas plānotas pēc iespējas vairāk dabā – pastaigas un fiziskās aktivitātes, uzlabojot gan mentālo, gan fizisko veselību. Viena no tām būs laivu brauciens, kas notiks 30. jūnijā. Tas būs saliedēšanās pasākums, aicinot jauniešus, pašvaldības jaunatnes jomas pārstāvjus un NVO. Pievienotā vērtība - ūdens, daba, pikniks, sportiskas aktivitātes!

Jūnijā starts tiks dots radošo dienu ciklam. Tas dod iespēju bērniem no 7 līdz 12 gadiem iepazīt jauniešu iespējas, jauniešu centru darbu un ļauj radoši darboties. Šogad festivāla tēma caurvīs arī radošās dienas!

Būtisks jūnija mēneša pasākums - brīvprātīgo tikšanās, gan tiešsaistē, gan klātienē, plānojot, organizējot, daloties ar idejām. Top “Bauskas novads - Latvijas jauniešu galvaspilsēta” pasākumu plāni.

Kopā stiprinām savu būtību, identitāti, piederību! Atbalstam viens otru un radām!