Jaunums
Trīs Bauskas novada skolēnu kolektīvi uzstāsies Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku atklāšanas koncertā

Trīs Bauskas novada skolēnu kolektīvi - Bauskas 2.vidusskolas 5. - 12.klašu koris (vadītāja Diāna Siliņa), Iecavas vidusskolas folkloras kopa "Tarkšķi" (vadītāja Kristīne Karele) un Vecumnieku Mūzikas un mākslas skolas bērnu koris “Via Stella” (vadītāja Liene Batņa), ir aicināti uzstāties Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku norises #dziediundejo2021 atklāšanas koncertā, kas notiks šo sestdien, 18.septembrī, un tiks raidīts tiešraidē Latvijas LTV1 kanālā. Koncerts tiks raidīts piecu stundu garumā, pieslēdzoties no četrām dažādām Latvijas vietām – Brīvdabas muzeja Rīgā, Jelgavas, Kuldīgas un Rēzeknes. Mūsu kolektīvi dosies uz Jelgavu, lai uzstātos uz speciāli būvētas skatuves pie Jelgavas pils.

Bauskas 2.vidusskolas koris savam priekšnesumam izvēlējies latviešu tautas dziesmu "Saule danci ritināja", Sarmītes Skrūzmanes apdarē.
“Ar šo dziesmu savulaik nokļuvām Zemgales konkursa laureātos, ar to saistītas skaistas atmiņas, turklāt, tā iederas svētku koncepcijā, tādēļ arī šāda izvēle. Meitenes – kā nu kura, cita sabijusies, citai acis mirdz no iespējas tikt filmētai televīzijā. Tas, protams, ir liels izaicinājums jebkuram skolas bērnam, jo uz skatuves nav kāpts nu jau, ai, cik ilgi,” tā par savu kori saka diriģente Diāna Siliņa. Ar kori kopā muzicēs koncertmeistare Evija Bonāte un flautiste Klēra Kuļikauska.

Savukārt par Vecumnieku Mūzikas un mākslas skolas kora uzstāšanos vadītāja Liene Batņa, kas ikdienā ir arī Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas mācībspēks, saka: “Ar lielu aizrautību un entuziasmu "ieniru"  piedāvātajā koncerta koncepcijā un kopā ar kolēģiem radījām jaunu Latviešu tautas dziesmas apdari speciāli veltītu šim notikumam "Vij, Dieviņi zelta viju".  Ar satraukumu un lielu atbildības izjūtu gaidām šo skaisto piedzīvojumu."
Koncerta tiešraidē piedalīsies Vecumnieku Mūzikas un mākslas skolas bērnu koris "Via Stella", diriģente Liene Batņa, koncertmeistare Līga Eglīte, vijoles solo Dace Rozenberga un balss solo Ieva Alenčika.”

Iecavas slavenos "Tarkšķus" šajā reizē pārstāvēs mandolīnu ansamblis ar tautas dziesmu “Redz, kā dzīvo saimnieka dēli!”. “Dziesma savulaik gatavota konkursam, bet tā arī līdz šim Latvijā tā nav ierakstīta, tādēļ šī uzstāšanās ir īpaša. Dziesmai ir zīmīgs teksts, tādēļ arī tā izvēlēta. Tarkšķu kolektīvam Iecavā drīz jau apritēs 20 gadi, bet mandolīnistu ansamblis pastāv 7.gadu,” tā par saviem muzicētājiem stāsta vadītāja Kristīne Karele. Gan viņa pati, gan kolektīvs ar saviem ierakstiem saņēmis vairākus nozīmīgus apbalvojumus, daudzinot latviskās dzīves ziņas un folkloras mantojuma saglabāšanu nākamajām paaudzēm.

Lai skaista visiem šī diena un iedvesma jaunam darba cēlienam!

Diāna Siliņa,
Bauskas novada mūzikas skolotāju metodiskās apvienības vadītāja