Der zināt Pašvaldība
Jaunās mājas lapas ilustrācija

No 31. marta plkst. 15.00 Bauskas novada pašvaldība pievienosies valsts un pašvaldību iestāžu tīmekļvietņu vienotajai platformai. Tādējādi iedzīvotājiem  būs vieglāk aktuālo informāciju sasniegt vienā platformā un tiks nodrošinātas visas nepieciešamās piekļūstamības prasības.

Patlaban platformai pievienojušās jau 113 valsts iestāžu un pašvaldību tīmekļvietnes, bet astoņas, ieskaitot Bauskas novada pašvaldību, procesu noslēgs marta beigās.

Pēc pilna satura pārnešanas tiks slēgtas visas četras iepriekšējās mājaslapas: www.bauska.lv; www.iecava.lv; www.rundāle.lv un www.vecumnieki.lvJaunās tīmekļvietnes adrese ir www.bauskasnovads.lv.

Jebkuras pārmaiņas rada un prasa pierašanu, tāpēc aicinām iedzīvotājiem būt saprotošiem un ņemt vērā, ka ir iespējamas neprecizitātes, veicot informācijas migrēšanu. Dažās mājaslapas sadaļās informācija vēl tiks pakāpeniski papildināta un aktualizēta. Ja pamanāt neprecizitātes, par nepieciešamajiem satura labojumiem vai tehniskajām problēmām lūgums informēt, rakstot uz e-pasta adresi prese@bauska.lv.

„Atšķirīgs saturs – vienota pieeja” - šis sauklis precīzi raksturo Valsts kancelejas izstrādātās platformas būtību. Visās tīmekļa vietnēs, kas izveidotas vienotajā platformā, saturs izvietots vienādi, tādējādi palīdzot lietotājiem atpazīt vietnes piederību valsts pārvaldei un vieglāk orientēties saturā. Vietņu dizains nodrošina ērtu lietošanu no dažādām ierīcēm un pieejamību cilvēkiem ar redzes, dzirdes un kustību traucējumiem.

Jaunā Bauskas novada pašvaldības mājaslapa veidota Valsts kancelejas īstenotā projekta „Valsts un pašvaldības iestāžu tīmekļvietņu vienotā platforma” ietvaros.

Par Valsts un pašvaldības iestāžu tīmekļvietņu vienoto platformu

Valsts kanceleja projektu “Valsts un pašvaldības iestāžu tīmekļvietņu vienotā platforma” (TVP) īsteno kopš 2018. gada. Šobrīd TVP ir vienots un centralizēts pārvaldības risinājums, kurā ir izveidotas un tiek uzturētas vairāk kā 100 valsts un pašvaldību iestāžu tīmekļvietnes. Tā ietvaros iestādēm tika izveidotas jaunas, mūsdienīgas, vienota dizaina vietnes, kuru mērķis ir radīt lietotājiem draudzīgu un atpazīstamu vidi, lai ikviens var ērti atrast nepieciešamo informāciju un sazināties ar valsts un pašvaldību iestādēm. Tīmekļvietņu dizains un sākotnējā informācijas arhitektūra ir tapusi, balstoties uz lietojamības (UX) un piekļūstamības testiem, nodrošinot ērtu vietņu lietošanu no dažādām ierīcēm un pieejamību cilvēkiem ar redzes, dzirdes un kustību traucējumiem.

Tīmekļvietņu vienoto platformu izstrādā Valsts kanceleja ciešā sadarbībā ar Iekšlietu ministrijas Informācijas centru, Valsts reģionālās attīstības aģentūru un Kultūras informācijas sistēmu centru. Vairāk par projektu iespējams uzzināt: ŠEIT

Bauskas novada pašvaldības
Sabiedrisko attiecību nodaļa