Vide Bauska Energoefektivitāte
Saule

Šī gada februārī Bauskā tiks uzsākta jaunas saules elektrostacijas (SES) būvniecība, kuras saražotā elektrība nonāks tieši Bauskas iedzīvotāju un uzņēmumu patēriņam. Bauskas SES gadā saražos ap 7000 MWh elektrības, ar ko pietiek vairāk nekā 3500 Bauskas novada mājsaimniecību vajadzībām. Plānots, ka Bauskas SES zaļu un videi draudzīgu enerģiju sāks ražot jau šīs vasaras sākumā.

Bauskas novada būvvalde pagājušā gada 12. maijā izsniegusi būvatļauju SES izveidei Bauskas novadā līdzās viesu namam “Nameji” (adrese: "Purmaļi", Codes pagasts, Bauskas novads). Bauskas SES teritorijā, kas platības ziņā līdzinās pieciem futbola laukumiem, tiks izvietoti vairāk nekā 12 240 saules paneļu. Drīzumā tiks uzsākti teritorijas sagatavošanas darbi, pēc kuriem noritēs SES konstrukciju un kabeļlīniju izbūve. Tam sekos paneļu montāža, elektrostacijas testēšana un nodošana ekspluatācijā. Bauskas SES jau šovasar nodrošinās videi draudzīgu elektrību vietējiem iedzīvotājiem un uzņēmumiem.

Bauskas SES īpašnieks ir SIA “Bauskas SES”, kurš ieceres īstenošanai piesaistījis pieredzējušus ekspertus no uzņēmuma “Solar Energy Fund”. Atjaunīgās enerģijas projektu attīstītāja “Solar Energy Fund” komanda īsteno projektus ar kopējo jaudu 107 MW, tostarp pagājušajā gadā vien ir noslēgusi četru jaunu SES izbūvi ar kopējo jaudu 25 MW. SES būvdarbus veic Latvijas uzņēmums “KL Systems” ar 13 gadu pieredzi industriālu saules parku būvniecībā Eiropā un citviet pasaulē.

Bauskas novada pašvaldības vadība un administrācijas speciālisti ar “Solar Energy Fund” pārstāvjiem tikās februāra vidū. Tikšanās laikā “Solar Energy Fund”  pārstāvji prezentācijas veidā klātesošos iepazīstināja ar Bauskas SES būvniecības iecerēm, darbu izpildes termiņiem un izklāstīja Bauskas SES pozitīvo ietekmi uz videi draudzīgu elektrības ieguves veidu vietējiem iedzīvotājiem un uzņēmumiem.

panelis

Saules radītā elektroenerģija ir viens no efektīvākajiem veidiem, kā samazināt Latvijas un citu valstu atkarību no naftas un gāzes produktiem, tomēr, salīdzinot ar citām Eiropas Savienības valstīm, Latvija solārās enerģijas ieguvē ir attīstības sākumposmā. Kā liecina to valstu pieredze, kur līdzīgas spēkstacijas darbojas jau gadu desmitiem, saules elektrostacijas ir ne vien ekonomiski izdevīgas, bet arī videi un sabiedrībai draudzīgas – to izbūvē nav nepieciešamas nozīmīgas teritorijas izmaiņas, savukārt darbības laikā tās ir klusas un dzīvajai radībai neitrālas, kā arī nerada apkārtējās vides piesārņojumu.

Papildu informācijai:
Inese Gludīte,