Kultūra Vecumnieku apvienības pārvalde
attēls

Meteņi ir viduspunkts starp Ziemassvētkiem un Lieldienām jeb ziemas un pavasara saulgriežiem, kas iezīmē ziemas beigas un pavasara tuvošanos, tāpēc šos svētkus var dēvēt arī par pavasara gaidīšanas brīdi. Līdz ar Meteņiem beidzas tumšie ziemas vakari un dienas kļūst gaišākas un saulainākas.

Meteņdienas notikumu programma Vecumniekos sāksies ar seno tradīciju - gājienu. Plkst. 15:00 krāšņi caur Vecumniekiem vīsies Zemgales budēļu un citu maskoto tēlu gājiens līdz Jaunajam ezeram. No plkst. 15:30 tradicionālās Meteņdienas izdarības norisināsies pie Jaunā ezera kopā ar Bārbeles folkloras kopu “Tīrums” Iritas Vimbas vadībā. Neizpaliks arī „Meteņa mīziens”, ugunsbumbas dedzināšana un gardā Vecmuižas putra. Dienas noslēgumā garantēts labākais uguns šovs, kuru nodrošinās “Fire Show studio”.

attēls

Pavasara gaidīšana ar Meteņu svinībām ir ne tikai izklaide, bet arī senās tradīcijas izzināšana un nostiprināšana, tādēļ, aicinām ikvienu piedalīties pasākuma norisēs.

Tiem, kas vēl šaubās vai svinēt Meteņus Vecumniekos, iesakām noskatīties raidījumu "Latviešu godi", tur īsi un kodolīgi apstāstīts, cik patiesībā jautri ir Meteņi!

Tiekamies Meteņu svinībās 10. februārī! Pavadīsim ziemu un sveicināsim pavasari kopā!