siltumenerģijas tarifi

27. jūlija Bauskas novada domes sēdē pieņemti vairāki ar pašvaldības kapitālsabiedrību reorganizācijas procesu saistīti lēmumi.

Ņemot vērā, ka reorganizācija paredz visu Bauskas novada pašvaldības kapitālsabiedrību, kas sniedz ūdensapgādes un kanalizācijas, siltumapgādes, namu apsaimniekošanas, atkritumu apsaimniekošanas un teritorijas uzturēšanas pakalpojumus, pievienošanu SIA „Bauskas novada komunālserviss”, tika pieņemts lēmums slēgt pilnvarojuma līgumu ar SIA „Bauskas novada komunālserviss” par sabiedriskā ūdenssaimniecības pakalpojuma sniegšanu un par sabiedriskā siltumapgādes pakalpojuma sniegšanu Bauskas novada teritorijā. SIA „Bauskas novada komunālserviss” pārņems ūdenssaimniecības un centralizētās siltumapgādes pakalpojumus arī no Bauskas un Rundāles apvienības pārvaldes. Līgumi ar šī brīža pakalpojumu sniedzējiem tiks izbeigti šī gada 31. augustā.

Līdz šim Bauskas novada administratīvajā teritorijā sabiedrisko ūdenssaimniecības pakalpojumu ir nodrošinājuši: SIA „Bauskas novada komunālserviss” (Bauskas pilsētā, Īslīces, daļā Codes un Ceraukstes pagastā); SIA “Dzīvokļu komunālā saimniecība” (Iecavas pilsētā un Iecavas pagastā); SIA „Kūdrinieks” (Vecumnieku pagasta Misas un Beibežu ciemā); SIA „Mūsu saimnieks” (Vecumnieku pagasta Vecumnieku ciemā); Valles pašvaldības aģentūra (Bārbeles, Kurmenes, Skaistkalnes, Stelpes un Valles pagastā); Bauskas novada pašvaldības  iestāde „Bauskas apvienības pārvalde” (Brunavas, Ceraukstes, Codes, Dāviņu, Gailīšu, Mežotnes, Vecsaules pagastā); Bauskas novada pašvaldības iestāde  „Rundāles apvienības pārvalde” (Rundāles, Svitenes, Viesturu pagastā).

Sabiedriskā siltumapgādes pakalpojumu Bauskas novada administratīvajā teritorijā līdz šim ir nodrošinājuši: SIA „Bauskas siltums” (Bauskas pilsētā); SIA „Iecavas siltums” (Iecavas pilsētā); SIA „Kūdrinieks” (Vecumnieku pagasta Misas ciemā); SIA „Mūsu saimnieks” (Vecumnieku pagasta Vecumnieku ciemā); Valles pašvaldības aģentūra (Valles pagasta Valles ciemā); Bauskas novada pašvaldības iestāde „Bauskas apvienības pārvalde” (Mežotnes pagasta Garozas ciemā un Codes pagasta Codes ciemā; Bauskas novada pašvaldības iestāde „Rundāles apvienības pārvalde” (Rundāles pagasta Pilsrundāles ciemā un Saulaines ciemā).

Valsts pārvaldes iekārtas likumā noteikts, ka valsts pārvaldi organizē pēc iespējas efektīvi. Valsts pārvaldes institucionālo sistēmu pastāvīgi pārbauda un, ja nepieciešams, pilnveido, izvērtējot arī funkciju apjomu, nepieciešamību un koncentrācijas pakāpi, normatīvā regulējuma apjomu un detalizāciju un apsverot deleģēšanas iespējas vai ārpakalpojuma izmantošanu.