Kopā pie jaunā depo

Ceturtdien, 1. jūnijā, svinīgi tika atklāts jaunais depo jeb katastrofu pārvaldīšanas centrs Iecavā, Baldones ielā 65. Ekspluatācijā nodotajā ēkā pēc iekārtošanās tiks izvietotas Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) un Valsts policijas struktūrvienības.

Klātesošos uzrunāja iekšlietu ministrs Māris Kučinskis, Nodrošinājuma valsts aģentūras direktore Ramona Innusa, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta priekšnieks pulkvedis Mārtiņš Baltmanis, Valsts policijas priekšnieks Armands Ruks.

Jaunās ēkas iemītniekus sveica SIA „RERE BŪVE”, Bauskas novada pašvaldības pārstāvji, speciālisti, kuri pielikuši pūles projekta īstenošanā, iekšlietu nozarē strādājošie, esošie un bijušie kolēģi.

Iekšlietu ministrs Māris Kučinskis sacīja, ka Iecava ir ļoti augoša pilsēta. Jau tagad tā ir viena no vietām Zemgalē, kur ir visvairāk darba iespēju. Tāpēc tā ir laba izvēle katastrofu pārvaldības centra izveidei. Tā nav tikai jauna ēka, kur novietot glābēju mašīnas. Te būs arī policijas klātbūtne, kas norāda uz kompleksu pieeju valsts drošībai. Ministrs pauda cerību, ka jaunuzceltās ēkas un telpas stimulēs cilvēkus izvēlēties šīs - valstij un sabiedrībai tik ļoti nepieciešamās - profesijas.

Okmanis pie depo

Jaunais centrs ir ieguvums ne tikai dienestu darbiniekiem, bet arī  Iecavai un iecavniekiem. Ir tapusi jauna ēka, sakopts vēl viens pilsētas stūrītis, tiks uzlaboti pakalpojumi. Aivars Okmanis dalījās priekā par šo dāvanu, ko saņēmuši Bauskas novada un īpaši Iecavas apkārtnes iedzīvotāji. Domes priekšsēdētājs atgādināja arī par pašvaldības ieguldījumu šīs dāvanas tapšanā: bija jārealizē savi projekti, lai īstenotu jaunbūvi, lai nodrošinātu komunikācijas, kanalizācijas, ūdensvada ierīkošanu, kā arī sakārtotu un noasfaltētu piebraucamo ceļu. „Sadarbība starp valsts institūcijām un pašvaldību stiprinās. Dāvinām Bauskas novada un Iecavas pilsētas karogu, lai tie paliek posteņa rīcībā arī ikdienā, tādējādi stiprinot saikni starp dienestiem, pašvaldību un iedzīvotājiem. Tas atbilst arī ugunsdzēsēju glābēju devīzei: „Viens par visiem, un visi par vienu!””

Arī Ramona Innusa uzsvēra, ka iekšlietu nozarē strādājošo sapnis par kvalitatīvām, energoefektīvām darba telpām pamazām īstenojas. Tas palīdzēs piesaistīt darbiniekus iekšlietu nozarei, lai ikviens mūsu valstī justos droši. Mūsdienīgi iekārtotā vide palielinās darba operativitāti.

Šīs ēkas sirds būs drosmīgi un pašaizliedzīgi cilvēki, kas gatavi steigties palīgā tiem, kuri nokļuvuši nelaimē, un glābt dzīvības. Jaunajā VUGD depo viņiem būs labi sadzīves apstākļi un vieglāk veikt dažādus uzdevumus gaidīšanas režīmā.

Apbalvo VUGD

Atklāšanas svētkos arī tika apbalvotas Zemgales reģiona amatpersonas, kas sniegušas ieguldījumu VUGD attīstībā un priekšzīmīgi pildījušas dienesta pienākumus.

svinīgā lente

Pēc svinīgās lentes pārgriešanas klātesošie ielūkojās telpās, kur turpmāk strādās VUGD un Valsts policijas darbinieki. Ēkā tikko ir noslēgusies būvniecība. Vēl paies kāds laika sprīdis, kamēr pilnībā būs iekārtotas telpas un dienesti pārvākušies uz jauno centru.

Dāvina kūku

Iekšlietu ministrijas padotībā esošā Nodrošinājuma valsts aģentūra izstrādāja tipveida VUGD depo ēku skiču projektus, uz kuru pamata izstrādāti būvprojekti un jau uzbūvēti centri Priekulē un Iecavā. Šie ir tikai divi no astoņiem jaunajiem centriem, kas atradīsies dažādās Latvijas pilsētās. Līdzšinējo posteņu ēkas neatbilda mūsdienu ugunsdzēsības depo, drošas darba vides un sanitārajām prasībām, neskatoties uz to, ka, piemēram, Iecavas postenim ir lielākais izsaukumu skaits uz notikumiem starp visiem posteņiem Zemgales reģionā, un tas ir viens no lielākajiem arī starp visiem VUGD posteņiem. Iecavas KPC izmaksas sasniedza 1 476 699, 32 eiro bez PVN, savukārt Priekules KPC – 1 483 893, 95 bez PVN.

pie jaunā depo

Būvniecības noslēguma fāzē ir katastrofu pārvaldīšanas centri Kandavā, Aizputē, Saulkrastos, Dagdā, Ilūkstē un Rūjienā. Tos plānots atklāt tuvāko mēnešu laikā. Būvdarbus veic SIA „RERE BŪVE” un SIA „ZENG”. Būvniecība tiek finansēta no valsts budžeta līdzekļiem.