Jaunums

Nedēļu pirms Ziemassvētkiem noslēdzies projekts un ekspluatācijā pieņemts autoceļa posms Čikstes - Muzejs - Kaulbrieži Gailīšu pagastā.

Kopumā atjaunots ceļa posms 780 m garumā. Pašvaldība izmantojusi iespēju piesaistīt finanšu līdzekļus no Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF), garantējot līdzfinansējumu. Kā pastāstīja projekta „Privāto investīciju palielināšana Gailīšu pagastā uzņēmējdarbības veicināšanai” vadītāja Bauskas novada administrācijas Attīstības un plānošanas nodaļas projektu vadītāja Laine Baha, projekta mērķis bija atjaunot degradēto teritoriju, pārbūvējot ceļa posmu, kas ir svarīgs vietējiem uzņēmējiem SIA „LRS „Mūsa” un SIA „Uzvara-Lauks”, kā arī ikvienam, kas šo ceļu izmanto, lai nokļūtu līdz ceļamērķim.

Savulaik šis ceļš tika izbūvēts, lai nodrošinātu drošu un stabilu transporta kustību līdz ražošanas teritorijai. Laika gaitā ceļš bija sabrucis, pašvaldība ik gadu to remontēja, salabojot liekākās bedres, kas apdraudēja satiksmes drošību.

Projekta rezultātā atjaunota ne tikai ceļa brauktuve, bet arī sakārtota ceļam piegulošā teritorija, labiekārtotas pie ceļa esošās virszemes ūdens atvades sistēmas – grāvji un caurtekas. Izveidota arī zaļā infrastruktūra – iestādīti kopumā 160 koki un krūmi. Apkārtējā vide ieguvusi jaunu, pievilcīgu apkārtnes vaibstu.

Saskaņā ar iepirkuma rezultātiem, būvdarbus veica SIA „Baltijas Būve”, būvuzraudzību nodrošināja SIA „RS Būvnieks”.

Atjaunoto ceļa posmu visatzinīgāk novērtē uzņēmēji. SIA LRS „Mūsa” valdes priekšsēdētājs Vigo Vilcāns pastāstīja, ka uzņēmumam šis ceļa posms ir vitāli svarīgs. Tam ir pietiekoši liela ikdienas noslodze. Pa to uz ražotni brauc smagais transports. „Domāju, ka  autovadītāji, kas pie mums brauc ir tiešām priecīgi, jo beidzot var pie mums atbraukt, nelaužot tehniku un droši. Šis ceļš bija vienos ielāpos – sīku remontu piedzīvojis vai ik gadu. Šis patiešām ir vistiešākais atbalsts uzņēmējdarbības vides nodrošināšanā un par to pašvaldībai paldies”.

Viņš secināja, ka pašvaldības ieguldītie līdzekļi šī ceļa posma atjaunošanā atpelnīsies, ko nebūs jāveic ikgadējā bedrīšu aizlāpīšana ar asfaltmasu. V.Vilcāns atzina, ka pareizs bijis arī pašvaldības savulaik pieņemtais lēmums atjaunot asfaltsegumu ceļa posmā Bauska – Uzvara. Arī tas bija uzņēmējdarbībai stratēģiski svarīgi.

Kopumā projekta īstenošanā ieguldīti 304 755,55 EUR, tai skaitā ERAF finansējums 210 414 EUR apmērā, valsts budžeta dotācija 9 282,97 EUR, pašvaldības līdzfinansējums – 85058,58 EUR.

Vairāk par projektu: ŠEIT

Andra Matuļenko

Sabiedrisko attiecību speciāliste - Uzvaras iela 1, Bauska
andra.matulenko [at] bauskasnovads.lv