Apbalvojumi

Ar Andreja Eglīša dzejas rindu moto „Ir tikai viena Latvija un citas nav nekur" ieskanējās mūsu novada darbīgo un profesionālo iedzīvotāju godināšanas pasākums Bauskas rātsnamā Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas 34.gadadienā 4.maijā.

Pašvaldības apbalvojumus pasniedza domes priekšsēdētāja vietnieks Aivars Mačeks. Uzrunājot svinīgā pasākuma dalībniekus viņš sacīja:

„Šī ir ļoti nozīmīga diena, kas liecina par mūsu tautas drosmi, spēku un apņemšanos tajā 4.maija dienā, kad tas bija izšķirīgi. Šodien sakām paldies mūsu novada iedzīvotājiem, kas dzīvo zem zelta ozola zariem un savu darbu dara izcili, lai mēs varētu dzīvot un justies kā mājās.”

Pašvaldības apbalvojumu saņēmēji

Rihards Melgailis apbalvots ar Bauskas novada pašvaldības augstāko apbalvojumu Goda zīmi „Zelta ozols” par ilggadēju, kvalitatīvu un profesionālu ieguldījumu pašvaldības darbā, sabiedriskajām un sporta aktivitātēm, popularizējot Vecumnieku un Bauskas novada vārdu Latvijā un pasaulē.

Rihards Melgailis valsts pārvaldē strādā kopš 1994.gada, pildot Vecumnieku pagasta padomes priekšsēdētāja pienākumus. Pēc administratīvi teritoriālās reformas bijis Vecumnieku novada domes priekšsēdētājs. Ievēlēts 12. Saeimā un šobrīd ir Bauskas novada domes deputāts. Visu savu aktīvo darba mūžu Rihards ir bijis gan aktīvs sportists ar augstiem sasniegumiem dažādos sporta veidos un disciplīnās, gan sabiedriski aktīvs un saimniecisks novadnieks – ar sirdi un darbiem Vecumniekos.

Saņemot apbalvojumu, R.Melgailis atzina: „Jūtos ļoti gandarīts par mana darba augsto novērtējumu. Strādājot vairāk kā 50 gadus, lielākoties bijis tā, ka es pats izvirzu sava novada iedzīvotājus apbalvojumam, pasniedzu apbalvojumus un saku pateicības vārdus. Tagad esmu tam otrā pusē un man nav daudz ko sacīt. Esmu ar prieku darījis to, kas man patīk, lai tas būtu noderīgi līdzcilvēkiem.”

Apbalvojumi

Apbalvoti ar pašvaldības apbalvojumu „Goda raksts”

Nijole Berezina, vokālās mākslas pedagoģe, starptautiskā konkursa „Aprīļa pilieni” organizatore, par ilggadēju radošu darbu vokālo prasmju audzināšanā jauniešiem, ieguldījumu Bauskas novada kultūras dzīvē un Bauskas novada popularizēšanu.

Inese Dombrovska, Bauskas novada administrācijas Dzimtsarakstu nodaļas vadītāja vietniece, par ilggadēju, godprātīgu un profesionālu darbu un jauno speciālistu darbaudzināšanu.

Aina Grīnberga, Īslīces kultūras nama vidējās paaudzes deju kolektīva „Līdums” koncertmeistare, par ilggadēju radošu darbību tautas kultūras tradīciju saglabāšanā un ieguldījumu Bauskas novada popularizēšanā.

Ilga Lorberga, Īslīces kultūras nama bērnu deju kolektīva „Līdumiņš” vadītāja, par radošu darbību kultūras tradīciju saglabāšanā un ieguldījumu Bauskas novada popularizēšanā.

Aija Ušerovska, Bauskas Mākslas skolas skolotāja, par profesionālu ilggadēju pedagoģisko darbu un sasniegumiem jauno mākslinieku talantu attīstībā.

Svetlana Vāverniece, Skaistkalnes vidusskolas direktore, Par godprātīgu un sekmīgu iestādes vadītāja darbu un nozīmīgu ieguldījumu Bauskas novada Skaistkalnes vidusskolas izaugsmē.

Apbalvoti ar pašvaldības apbalvojumu „Atzinības raksts”

Irēna Barovska, grāmatvede, par atbildīgu darbu Bauskas slimnīcā mūža garumā.

Inga Borkovska, skolotāja-logopēde pirmsskolas izglītības iestādē „Pasaulīte”, par aktīvu un profesionālu darbu bērnu runas un valodas attīstības veicināšanā pirmsskolas izglītības iestādē.

Aurika Jemeļjanova, māsu palīgs Bauskas slimnīcā, par atbildīga un smaga darba veikšanu Bauskas slimnīcā mūža garumā.

Anete Laugale, skolotāja-logopēde Bauskas slimnīcā, par priekšzīmīgu un mērķtiecīgu logopēdes darbu, inovatīvu pieeju darāmajam, sabiedriskajām un sociālajām aktivitātēm, par ieguldīto laiku un darbu dažādu sabiedrisko ideju īstenošanā.

Larisa Lebeiko, Bauskas slimnīcas galvenā māsa, par nozīmīga un atbildīga darba veikšanu.

Irina Pašišņaka, Bauskas slimnīcas fizioterapeite, par atbildīgu darbu un ieguldījumu rehabilitācijas kā ārstniecības veida popularizēšanā Bauskas novadā.

Baiba Šulce, ilggadēja Bauskas muzeja direktore, par ilggadēju profesionālu darbu Bauskas muzejā un ieguldījumu Bauskas novada kultūras mantojuma saglabāšanā.

Agita Zeltiņa, Bauskas slimnīcas medicīnas māsa, par profesionālu un ilggadēju medicīnas māsas darbu Bauskas slimnīcā.

Foto galerija ŠEIT (Ģirts Donerblics)

Svētku pasākumu vadīja un muzikālu noskaņu uzbūra dziedošie aktieri Ērika Eglija-Grāvele un Gints Grāvelis.

Paldies mūsu novada rosīgajiem un mērķtiecīgajiem cilvēkiem par devumu un iedvesmu, lai visiem mums kopā - labi būt mājās.