Skolēnu nodarbinātība

Bauskas novada pašvaldība no 24. līdz 28. aprīlim aicināja jauniešus vecumā no 13 līdz 20 gadiem pieteikties skolēnu nodarbinātības pasākumam, kas dod iespēju jauniešiem iegūt zināšanas, prasmes, pirmo darba pieredzi, kā arī sekmē jauniešu piederības sajūtu novadam.

Nodarbinātības pasākums ir lielisks rīks, kas sekmē sadarbību starp iestādēm, jauniešiem, novada iedzīvotājiem kopumā, pasākums, kas veicina jauniešu labbūtību, pašapziņu, savu spēju apzināšanos, attīsta vērtības:  atbildību, cieņu, drosmi, pilnveido darba tikumu. Pasākuma ietvaros jauniešiem tiek piedāvāts darbs pašvaldības iestādēs. Tie ir uzkopšanas darbi, dažādām aktivitātēm nepieciešamo materiālu sagatavošanas darbi; jaunieši tiek iesaistīti pasākumu organizēšanas un plānošanas procesā un citos noderīgos darbos.

Šogad Bauskas novada pašvaldība piedāvā 124 darba vietas trīs vasaras mēnešos:

• 92 darba vietas jauniešiem vecumā no 15 līdz 20 gadiem Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) projektā „Nodarbinātības pasākums vasaras brīvlaikā personām, kuras iegūst izglītību vispārējās, speciālās vai profesionālās izglītības iestādēs”, kas tiek rīkots ar mērķi veicināt skolēnu īslaicīgu nodarbinātību vasaras brīvlaikā valsts līdzfinansētās darba vietās;
  • 32 darba vietas jauniešiem vecumā no 13 līdz 14 gadiem pašvaldības finansētajās darba vietās.

Kopējās pasākuma īstenošanas izmaksas - 95 444 EUR, no tiem NVA dotāciju apmērs 34 224 EUR, pašvaldības finansējums 61 220 EUR.

Jau pirmajā dienā tika saņemti vairāk nekā 300 pieteikumi, bet kopumā pieteicās 568 jaunieši, no tiem 231 skolēns vecumā no 13 līdz 14 gadiem, un 337 pieteikumi saņemti no 15 līdz 20 gadus veciem jauniešiem.

Apkopojot un sadalot darba vietas, būtiskākais bija nodrošināt to pieejamību un sekmēt vienlīdzības principu. Pieteikumi tika reģistrēti ar minūšu precizitāti un izskatīti rindas kārtībā. Prioritāte skolēnu vecuma grupā no 13 līdz 14 gadiem bija 3+ģimenes karte, savukārt viens no būtiskākajiem faktoriem jauniešu grupā no 15 līdz 20 gadiem bija dzīves vieta. Darba vietas tika piešķirtas pēc iespējas tuvāk dzīves vietai, lai nodrošinātu jauniešu vieglu nokļūšanu darba vietā.

Katras apvienības ietvaros jaunatnes lietu speciālists sazinās ar skolēniem, kuri ir ieguvuši darbu, lai vienotos par tālāko darbību. Skolēni tiek aicināti uz līguma slēgšanas dienu sagatavot ārsta zīmi, vecāku apliecinājumu un bankas konta numuru. Savukārt jauniešiem vecumā no 15 līdz 20 gadiem uz līguma slēgšanu jāierodas, līdzi ņemot NVA rīkojuma numuru, vecāku apliecinājumu, ārsta zīmi un bankas konta numuru.

Lai arī visiem jauniešiem nevaram nodrošināt dalību pasākumā - būtiski ir pieteikties, jo apkopotie dati dod iespēju izvērtēt, cik daudz jauniešu vēlas iegūt pieredzi darbā pašvaldības iestādēs. Paldies visiem par dalību, paldies par ieteikumiem - kopā mēs pilnveidojam un attīstām pasākumu “SKOLĒNU NODARBINĀTĪBA BAUSKAS NOVADĀ”!

Pieteikumu skaits pārvaldēs