Datums 24. maijs, 2024
Laiks19.00–21.00
Vieta Mežotnes pagasts, Mazā Mežotnes pils
attēls

24. maijā plkst.19.00 ar programmu «I bērzs, i smilgas», atzīmējot Emiļa Melngaiļa 150 gadu jubileju, koncertsezonu atklās operdziedātāja Ieva Parša (mecosoprāns) un pianists Andrejs Osokins. Koncerta programmā iekļauti gan skaņdarbi  no abu mākslinieku kopīgi ierakstītā albuma «I bērzs, i smilgas» (tas klajā nāca 2022.gadā) – šā gada jubilāra Emiļa Melngaiļa un komponista Kristapa Pētersona kamermūzikas pērles; Pētera Vaska klavieru fantāzija «Izdegušās zemes ainavas»; pasaulslavenā ukraiņu komponista Valentīna Silvestrova darbi, kā arī komponista Jāņa Petraškeviča jaundarba pirmatskaņojums.

Dziedātājas Ievas Paršas uzmanības lokā atrodas galvenokārt laikmetīgā un latviešu komponistu mūzika, taču viņa labprāt dzied arī baroka un romantisma repertuāru Par latviešu komponistu solodziesmu un īpaši eksperimentālās lirikas pirmatskaņojumiem dziedātāja saņēmusi «Latviešu mūzikas balvu» (2008).

Andrejs Osokins ir pasaulē atzīts latviešu pianists, nozīmīgu starptautisko pianistu konkursu un «Lielās Mūzikas balvas» laureāts, kurš regulāri uzstājas leģendārās Eiropas koncertzālēs gan solo koncertos, gan kopā ar orķestriem izcilu diriģentu vadībā. Pianists regulāri rīko meistarklases Latvijā un ārvalstīs un vada savu klavieru klasi Jāzepa Vītola Latvijas mūzikas akadēmijā.

Biļetes uz koncertu var iegādāties ŠEIT.