Skatīt maksājumus
Fiziska persona
Saņemšanas ierobežojumi

Saņemt pakalpojumu

Konsultāciju un metodiskās palīdzības sniegšana sabiedrības līdzdalības izglītībā nodrošināšanai. Izglītības nodaļas rīcībā esošās sabiedrības līdzdalības izglītībā nodrošināšanai nepieciešamās informācijas, konsultāciju un metodiskās palīdzības sniegšana.

1. Pakalpojuma pieprasīšana
    Apmācība ģimenē - vecāki māca savus bērnus mājas apstākļos, bet mājas apmācībā to dara skolotāji. Lai nokārtotu apmācību ģimenē, bērnam jābūt reģistrētam izglītības iestādē, ar kuru sadarbosies bērna vecāki. Pakalpojuma saņēmējs var būt jebkurš izglītojamais no 1.-6.klasei. Mājas apmācību var pieprasīt izglītojamajam, ja veselības stāvokļa dēļ izglītojamais ilgāk par mēnesi nespēj apmeklēt izglītības iestādi. Bērnam jābūt reģistrētam izglītības iestādē, vecākiem jāsaņem ārsta atzinums un jādodas uz pašvaldības pedagoģiski medicīnisko komisiju.
  2. Pakalpojuma apstrāde
    Mājas apmācības gadījumā Pedagoģiski medicīniskā komisija, pamatojoties uz ģimenes ārsta vai ārstējošā ārsta izziņu un vecāku iesniegumu, izsniedz atzinumu par mājas apmācību ne ilgāk kā sešus mēnešus. Ja izglītojamā vecāks izvēlas, ka izglītojamais mācības apgūs ģimenē, vecāks raksta iesniegumu izglītības iestādes vadītājam, kam pievieno ģimenes ārsta vai ārstējošā ārsta izsniegtu izziņu par izglītojamā veselības stāvokli vai klīniskā un veselības psihologa izsniegtu atzinumu par izglītojamā psiholoģisko stāvokli.
  3. Pakalpojuma saņemšana
    Mājas apmācības gadījumā vecāki klātienē pret parakstu saņem atbilstošu Pedagoģiski medicīniskās komisijas atzinumu, ko vecāks iesniedz izglītības iestādes vadītājam. Izglītības iestādes vadītājs nodrošina individuālu izglītības programmas apguves plānu noteiktam termiņam atbilstoši izglītojamā veselības stāvoklim un izglītības programmai, kuru apgūst izglītojamais, un norīko pedagogus, kuri norādītajā termiņā attiecīgo mācību priekšmetu māca izglītojamā mājās vai skolā, vienojoties ar vecākiem. Gadījumā, kad izglītojamais izglītību apgūst ģimenē - izglītības iestāde nodrošina vecākam iespēju pastāvīgi iepazīties ar aktuālo attiecīgās pamatizglītības programmas mācību priekšmetu un stundu plānu, mācību priekšmetu programmām un mācību saturu; - izglītības iestāde nodrošina iespēju vecākam ne retāk kā reizi mēnesī saņemt mācību priekšmeta pedagoga konsultāciju; - izglītības iestāde ne retāk kā divas reizes semestrī novērtē izglītojamā mācību sniegumu.

Saņemt pakalpojumu

Uzziņas par pakalpojumu