Bezmaksas
Fiziska persona
Saņemšanas ierobežojumi
-

Bauskas novada pašvaldība piešķir un izmaksā stipendiju rezidentiem, kuri apgūst ģimenes (vispārējās prakses) ārsta specialitāti kā pamatspecialitāti saskaņā ar akreditētu profesionālo rezidentūras izglītības programmu medicīnā un pēc studiju beigšanas reģistrējas Nacionālajā veselības dienestā primārās veselības aprūpes pakalpojumu sniedzēju gaidīšanas sarakstā vai uzsāk darbu ģimenes ārsta praksē Bauskas novada administratīvajā teritorijā, nostrādājot piecus gadus.
Stipendijas apmērs ir viena valstī noteiktā minimālā mēneša darba alga, atskaitot normatīvajos aktos noteiktos obligātos nodokļa maksājumus.
Pašvaldības dome ikgadējā budžetā paredz finansējumu stipendiju izmaksai un nosaka maksimālo stipendiātu skaitu konkrētajā budžeta gadā.

Procesa apraksts

1. Pakalpojuma pieprasīšana
    Stipendiāts iesniedz Bauskas novada pašvaldībai:
    1. pieteikumu, kurā norādīts - vārds, uzvārds, iegūstamā specialitāte, studiju (rezidentūras) programmas nosaukums, izglītības iestāde un fakultāte (attiecīgi norādot adresi, valsti, tālruņus);
    2. izziņa no izglītības iestādes, kurā norādīts: studiju fakts, apgūstamā specialitāte un rezidentūras uzsākšanas un beigu termiņš;
    3. sekmju izraksts par pēdējo noslēgto mācību gadu.
    Stipendiātam ir jāatbilst vienam no šādiem kritērijiem:
    1. sekmju vidējais vērtējums nav zemāks par 7 ballēm;
    2. pretendents pārvalda valsts valodu;

2. Pakalpojuma apstrāde
    Stipendija tiek piešķirta uz stipendiāta programmas apguves laiku. Ja stipendiāts pilda saistošo noteikumu un līguma par stipendijas izmaksu nosacījumus, stipendija tiek ieskaitīta stipendiāta norādītajā bankas norēķinu kontā katru mēnesi līdz nākamā mēneša 15. datumam.

3. Pakalpojuma saņemšana
    Stipendiju piešķiršanas komisija izskata iesniegtos dokumentus un pieņem lēmumu par stipendijas izmaksu, pārtraukšanu un izmaksas atsākšanu.

Uzziņas par pakalpojumu