Bezmaksas
Publisko tiesību juridiska persona
Saņemšanas ierobežojumi
-

Atļauju izsniegšana fiziskām un juridiskajām personām, kuras nav reģistrētas Izglītības iestāžu reģistrā, pieaugušo neformālās programmu īstenošanai.
Pašvaldības atļaujas pieaugušo neformālās izglītības programmas īstenošanai tiek izsniegtas programmām, kuru apjoms nepārsniedz 160 akadēmiskās stundas.

Procesa apraksts

1. Pakalpojuma pieprasīšana
    Lai saņemtu atļauju juridiskai personai pašvaldībā jāiesniedz šādi dokumenti:
    1. pieteikums atļaujas saņemšanai, kurā jānorāda atļaujas pieprasītāja nosaukums, reģistrācijas numurs, juridiskā adrese, tālruņa numurs, e-pasta adrese, kontaktpersonas vārds un uzvārds, izglītības programmas nosaukums, kā arī vieta, kur tiks īstenota izglītības programma;
    2. izglītības programmas apraksts datorsalikumā (valsts valodā), kas ietver programmas nosaukumu, programmas apjomu(stundu skaits), programmas mērķauditoriju, programmas mērķi un uzdevumus, programmas saturu paraugs;
    3. programmas apguvi apliecinošā dokumenta (apliecības vai sertifikāta) paraugs;
    4. apliecinājumu, ka personas, kuras īstenos programmu nepilngadīgām personām, izņemot pašvaldības dibināto izglītības iestāžu darbiniekus, atbilst Bērnu tiesību aizsardzības likuma 72. panta piektajā daļā un Izglītības likuma 50. pantā noteiktajām prasībām;
    Lai saņemtu atļauju fiziskai personai pašvaldībā jāiesniedz šādi dokumenti:
    1. pieteikums atļaujas saņemšanai, kurā jānorāda vārds, uzvārds, personas kods, deklarētās dzīvesvietas adrese, tālruņa numurs, e-pasta adrese, izglītības programmas nosaukums, kā arī vieta, kur tiks īstenota izglītības programma;
    2. īstenojamās izglītības programmas apraksts datorsalikumā (valsts valodā), kas ietver programmas nosaukumu, programmas apjomu (stundu skaits), programmas mērķauditoriju, programmas mērķi un uzdevumus, programmas saturu paraugs;
    4. apliecinājumu, ka personas, kuras īstenos programmu nepilngadīgām personām, izņemot pašvaldības dibināto izglītības iestāžu darbiniekus, atbilst Bērnu tiesību aizsardzības likuma 72. panta piektajā daļā un Izglītības likuma 50. pantā noteiktajām prasībām.

2. Pakalpojuma apstrāde
    Bauskas novada pašvaldības Interešu izglītības un pieaugušo neformālās izglītības licencēšanas komisija izskata iesniegtos pieteikumus un tiem pievienotos dokumentus 10 (desmit) dienu laikā pēc atļaujas pieteikuma saņemšanas. Komisijai ir tiesības pieprasīt papildus informāciju lēmuma pieņemšanai.
    Tiek pieņemts lēmums par atļaujas izsniegšanu vai atteikums izsniegt atļauju.

3. Pakalpojuma saņemšana
    Atļauju izsniedz pieprasītājam vai tā pilnvarotai personai pret parakstu vai e-pastā, ja tas ir norādīts iesniegumā.

4. Atgādinājums saņēmējam
    Ja dokumentos, kas bijuši par pamatu atļaujas saņemšanai, ir izdarīti būtiski grozījumi, personai ne vēlāk kā mēnesi pēc attiecīgo grozījumu izdarīšanas ir pienākums iesniegt pašvaldībai iesniegumu jaunas atļaujas saņemšanai, tam pievienojot tikai tos dokumentus, kuros ir izmaiņas. Pašvaldība pēc dokumentu izvērtēšanas pieņem lēmumu par atļaujas izsniegšanu un iepriekšējās atļaujas anulēšanu. Būtiski grozījumi ir šādi:
    1. izmaiņas programmas nosaukumā;
    2. izmaiņas programmas apjomā, kas pārsniedz 10 procentus no programmas kopējā apjoma;
    3. izmaiņas programmas tematu saturā un teorētisko vai praktisko mācību proporcijā, kas pārsniedz 10 procentus;
    4. izmaiņas saistībā ar programmas īstenošanas valodu;
    5. samazināts materiālo resursu nodrošinājums, tai skaitā mācību līdzekļi, iekārtas un aprīkojums.

5. Brīdinājums saņēmējam
    Komisijai ir tiesības pieņemt lēmumu par agrāk izsniegtas atļaujas anulēšanu, ja:
    1. pieaugušo neformālās izglītības programmas īstenošanā konstatēti normatīvo aktu pārkāpumi;
    2. juridiskā persona tiek likvidēta.

Uzziņas par pakalpojumu