Statuss:
Kultūrkapitāla fonds_Bauskas novads

Projekta finansētājs: Valsts kultūrkapitāla fonds

Status: Īstenots

Projekta nosaukums: Skaistkalnes magazīnas klēts arhitektoniskā izpēte un inventarizācija

Projekta numurs: 2022-2-KMA051

Projekta budžets: 1388 EUR

Projekta budžeta sadalījums:  VKKF 1300 EUR, pašvaldības līdzfinansējums 88 EUR

Projekta mērķis: Nodrošināt kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanu nākamajām paaudzēm, to atjaunojot vēsturiskajā veidolā un formā, kas piemērota sabiedriskai izmantošanai, ar saglabātu autentiskumu un kultūrvēsturiskām vērtībām. Lai sasniegtu projekta mērķi, nepieciešams veikt ēkas arhitektoniski māksliniecisko izpēti, lai izpētes laikā izstrādātās rekomendācijas varētu iekļaut ēkas būvprojekta izstrādē un atjaunošanā. Projekta ilgtermiņa rezultāts - atjaunota Skaistkalnes magazīnas klēts, saglabājot kultūrvēsturisko mantojumu nākamajām paaudzēm, restaurējot un pielāgojot Skaistkalnes magazīnas klēti, lai tajā varētu izvietot aktuālās ekspozīcijas par Skaistkalnes novadpētniecību, ģeoloģiskajiem un ģeomorfoloģiskajiem procesiem, tādējādi, radot sabiedrībai pieejamu tūrisma objektu un iepazīstinot sabiedrību ar kultūrvēsturisko mantojumu un tā laika arhitektūru.

Īstenošanas laiks: no 01.06.2022. – 31.05.2023.

Publikācijas par šo tematu:

Skaistkalnes klēts

Valsts kultūrkapitāla fonda (VKKF) Kultūras mantojuma nozares projekta “Skaistkalnes magazīnas klēts arhitektoniskā izpēte un inventarizācija” ietvaros tika veikta Skaistkalnes magazīnas klēts ēkas arhitektoniskā izpēte.

Skaistkalnes magazīnas klēts ir celta 19.gs. pirmajā pusē un tā ir iekļauta valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstā kā vietējas nozīmes arhitektūras piemineklis, valsts aizsardzības Nr.8599.

Arhitektoniskā izpēte tika veikta, lai noskaidrotu šīs ēkas kultūrvēsturiskās un mākslinieciskās vērtības un iegūtu rekomendācijas par turpmākajiem ēkas uzturēšanas un saglabāšanas darbiem. Arhitektoniskai izpētei ir svarīga loma turpmākā būvprojekta izstrādē un atjaunošanas/restaurācijas darbu veikšanai.

Projekta mērķis - nodrošināt kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanu nākamajām paaudzēm, to atjaunojot vēsturiskajā veidolā un formā, kas piemērota sabiedriskai izmantošanai, ar saglabātu autentiskumu un kultūrvēsturiskām vērtībām.

Projekta kopsumma 1388.00 EUR, tajā skaitā VKKF finansējums 1300 EUR, Bauskas novada pašvaldības līdzfinansējums projektā 88 EUR.

Tirgus izpētes rezultātā tika noslēgts līgums ar IK “Telses projekti” par summu 1480 EUR, no kuriem 1388 EUR projekta finansējums un 92 EUR pašvaldības finansējums.

Līga Čakāne, Projekta vadītāja