Bezmaksas
Jebkura persona
Saņemšanas ierobežojumi
-

Par pašvaldības administratīvajās robežās konstatētu personas miršanas faktu ne vēlāk kā sešu darbdienu laikā no brīža, kad iestājusies nāve vai mirušais atrasts, jāpaziņo pašvaldības Dzimtsarakstu nodaļai. Dzimtsarakstu nodaļā reģistrē miršanas faktu, sastāda miršanas reģistru un izsniedz miršanas apliecību. Šo pakalpojumu var saņemt jebkurā dzimtsarakstu nodaļā Latvijā neatkarīgi no deklarētās dzīvesvietas.

Procesa apraksts

1. Pakalpojuma pieprasīšana
    Par miršanas faktu paziņo dzimtsarakstu iestādei ne vēlāk kā sešu darbdienu laikā no brīža, kad iestājusies nāve, vai mirušais atrasts.
    Pienākums paziņot par miršanas faktu ir laulātajam, citam ģimenes loceklim vai citai personai, kurai kļuvis zināms par personas miršanas faktu.

Miršanas faktu reģistrē, pamatojoties uz vienu no šādiem dokumentiem:
    1) ārstniecības iestādes vai ārstniecības personas izdotu medicīnas apliecību par nāves cēloni;
    2) tiesas spriedumu par miršanas fakta konstatēšanu vai personas izsludināšanu par mirušu;
    3) reabilitācijas iestāžu paziņojumu par represētās personas nāvi.

2. Pakalpojuma apstrāde
    Pēc nepieciešamo dokumentu saņemšanas, tiek sastādīts miršanas reģistrs.

3. Pakalpojuma saņemšana
    Pēc miršanas fakta reģistrācijas dzimtsarakstu iestādes amatpersona vai darbinieks pēc pieprasījuma izsniedz miršanas apliecību personai, kura paziņojusi par miršanas faktu.

Dzimtsarakstu nodaļa

Dzimtsarakstu nodaļas darbinieku kontaktinformācija.
Skatīt vairāk

Uzziņas par pakalpojumu