2024. gada 3. aprīlī plkst. 18.00 Valles saieta namā norisināsies sabiedriskā apspriešana par vēja elektrostaciju parka “Ogre-Bauska-Aizkraukle” ietekmi uz vidi.
Gads
Mēnesis
Aprīlis
Veids
Sabiedriskās apspriešanas
Statuss
Aktuāla

2024. gada 3. aprīlī plkst. 18.00 Valles saieta namā norisināsies sabiedriskā apspriešana par vēja elektrostaciju parka “Ogre-Bauska-Aizkraukle” ietekmi uz vidi.

Vides pārraudzības valsts birojs 2023. gada 16. augustā ir pieņēmis lēmumu Nr. 5-02-1/19/2023 par ietekmes uz vidi novērtējuma (IVN) procedūras piemērošanu vēja elektrostaciju parka “Ogre-Bauska-Aizkraukle” un tā saistītās infrastruktūras projekta īstenošanu Ogres novada Birzgales pagastā, Bauskas novada Valles un Kurmenes pagastos un Aizkraukles novada Sērenes pagastā.

VES parkā “Ogre-Bauska-Aizkraukle” plānots uzstādīt līdz 60 VES, kur katras stacijas nominālā jauda varētu sasniegt 8 MW. Uzstādāmo VES modelis un tā tehniskie raksturlielumi šobrīd nav noteikti. VES novietojums un skaits, kā arī vēja parka infrastruktūras tehniskie risinājumi un saražotās elektroenerģijas uzkrāšanas sistēmu tehnoloģijas tiks precizētas IVN procesa gaitā. Saražotā elektroenerģija tiks nodota pārvades tīklā, izmantojot esošo augstsprieguma elektropārvades kabeļu līniju. Pieslēguma nodrošināšanai tiks izbūvētas jaunas apakšstacijas, kuru novietojums tiks izvērtēts IVN ziņojuma izstrādes procesā.

Lēmums Nr. 5-02-1/19/2023 par ietekmes uz vidi novērtējuma procedūras piemērošanu

Paziņojums par vēja elektrostaciju parka “Ogre-Bauska-Aizkraukle” ietekmes uz vidi novērtējuma sākotnējo sabiedrisko apspriešanu

Ietekmes uz vidi novērtējuma sākotnējās sabiedriskās apspriešanas materiāli

Ar sagatavotajiem materiāliem par paredzēto darbību var iepazīties arī klātienē:

• Bauskas novada pašvaldībā Uzvaras ielā 1, Bauskā, Bauskas novadā, darba laikā;
  • Vecumnieku apvienības pārvaldē (Klientu apkalpošanas centrā, 1. stāvā), Rīgas ielā 29, Vecumniekos, Vecumnieku pagastā, Bauskas novadā, darba laikā;
  • Valles pagasta nodaļā, “Dzirnas”, Vallē, Valles pagastā, Bauskas novadā, darba laikā;
  • Kurmenes pagasta nodaļā, Pagastmājā, Kurmenē, Kurmenes pagastā, Bauskas novadā, darba laikā.