Veids
Statuss
Noslēgusies

Publiskā apspriešana ir noslēgusies

Eiropas Parlamenta un Padomes direktīva 2002/49/EK “Par vides trokšņa novērtēšanu un pārvaldību” paredz, ka Eiropas Savienības dalībvalstīm ir jāizstrādā rīcības plāns vides trokšņa ietekmes samazināšanai valsts autoceļu posmiem, uz kuriem satiksmes intensitāte ir vairāk nekā trīs miljoni transportlīdzekļu gadā, kā arī ik pēc 5 gadiem ir jāveic iepriekš izstrādāto rīcības plānu pārskatīšana. Latvijas Republikas likums “Par piesārņojumu” nosaka, ka rīcības plānu izstrādi autoceļiem nodrošina transporta infrastruktūras objekta pārvaldītājs – VAS “Latvijas Valsts ceļi”. Ministru kabineta 2014. gada 7. janvāra noteikumi Nr. 16 “Trokšņa novērtēšanas un pārvaldības kārtība” nosaka kārtību rīcības plānu izstrādei.

Saskaņā ar līgumu, kas noslēgts starp VAS „Latvijas Valsts ceļi” un SIA „Estonian, Latvian & Lithuanian Environment”, rīcības plāna izstrādi autoceļu posmiem, uz kuriem satiksmes intensitāte ir vairāk nekā trīs miljoni transportlīdzekļu gadā, veica minētais uzņēmums.

Izstrādātais rīcības plāns ietver:

• Rīcības plāna trokšņa samazināšanai izstrādi nodrošinājusi Valsts akciju sabiedrība „Latvijas Valsts ceļi”.

Trokšņa samaziņāšanas rīcības plāna projekts publicēts Satiksmes ministrijas tīmekļa vietnē, kā arī pieejams VAS "Latvijas Valsts ceļi" (Gogoļa iela 3, Rīga), iepriekš piesakoties pa tālruni +371 67028150 (Guntis Grāveris).

Sabiedrība ir aicināta trīsdesmit dienu laikā no šī paziņojuma publicēšanas laikrakstā "Latvijas Vēstnesis" iesniegt rakstiskus priekšlikumus un atsauksmes par rīcības plāna projektu VAS "Latvijas Valsts ceļi" (adrese: Gogoļa iela 3, Rīga, LV-1050, tālrunis +371 67028150, fakss +371 67028171, interneta mājaslapa: www.lvceli.lv).