Līdz ar siltā laika iestāšanos AS “Gaso” veic dažādus gāzes apgādes sistēmas rekonstrukcijas darbus Latvijas gazificētajos reģionos. Šīs rekonstrukcijas ir nepieciešamas, lai padarītu gāzapgādes sistēmu drošāku.
Daži darbi gāzes lietotājiem paiet nemanāmi, jo neprasa gāzes padeves pārtraukšanu vai pagalmu un ielu posmu norobežošanu. Citi liek iedzīvotājiem samierināties ar īslaicīgām, tomēr neērtībām.
No maija līdz oktobra beigām Bauskas novada dabasgāzes lietotājiem veiks ievadu pārbūves darbus šādās adresēs:
- Salātu ielā 22 Bauskā;
- Ozolu iela 7, 11 un 13 Iecavā.
Ievadu pārbūves laikā īslaicīgi uz vienu darbadienu tiks pārtraukta dabasgāzes padeve lietotājiem.
Tāpat dabasgāzes modernizēšanas nolūkā tiks veikta arī hidroslēgu parbūve šādās adresēs:
- Pārupes ielā 3 Bauskā;
- Salātu ielā 18 Bauskā;
- Stacijas ielā 5 Bauskā;
- Lauktehnikā 14 Rītausmās Īslīces pagastā;
- Misas Kūdrā 8, 11 un 12 Vecumnieku pagastā;
- Mūsā Ceraukstes pagastā.
Būvdarbu laikā māju iedzīvotājiem tiks atslēgta gāzes padeve uz vienu darbadienu, kā arī, iespējams, tiks ierobežota gājēju un satiksmes līdzekļu pārvietošanās. Par gāzes padeves pārtraukumu uz būvdarbu laiku lietotāji tiks informēti piecas dienas pirms darbu uzsākšanas.
Iepriekšminēto darbu mērķis ir nodrošināt lietotājiem drošu un nepārtrauktu dabasgāzes piegādi.
Kāpēc jāveic dzīvojamo māju ievadu rekonstrukcija
Šīs ierīces ir izbūvētas un ražotas pirms vairākām desmitgadēm, tās ir tehniski un morāli novecojušas, citiem vārdiem – savu laiku nokalpojušas.
Veicot plānveida gāzesvadu tehnisko uzraudzību, izvērtējot konstatētos defektus, bojājumus un kopējo tīkla ierīču stāvokli, GASO meistari dažreiz pieņem lēmumu veikt pilnīgu ierīces nomaiņu vai tās pārbūvi, jo kārtējais remonts dažreiz var būt ne tikai saimnieciski nelietderīgs, bet pat tehniski neiespējams.
Mūsdienu tehnoloģijas un kvalitātes prasības šādām tīkla ierīcēm ir krietni augstākas, līdz ar to jaunie ievadmezgli viennozīmīgi ir drošāki, samazinās gāzes noplūdes iespējas.
Kāpēc jāmaina vai jālikvidē hidroslēgi
Pakāpeniski tiek realizēta padomju laikā uzstādīto hidroslēgu demontāža, to vietā uzstādot bezaku noslēgierīces. Zema spiediena gāzapgādes sistēmā uzstādītie hidroslēgi tiek izmantoti dabasgāzes padeves pārtraukšanai. Hidroslēgs kā noslēgierīce ir salīdzinoši droša, taču pats noslēgšanas process ir sarežģīts – tā laikā sistēmā var iekļūt ūdens, kas var traucēt gāzapgādes sistēmas darbību. Bez tam – kas nav mazsvarīgi – hidroslēga ekspluatācija, salīdzinot ar bezaku noslēgierīci, ir visai dārga.
AS “Gaso” ir vienīgais dabasgāzes sadales sistēmas operators Latvijā, kas nodrošina dabasgāzes piegādi no pārvades sistēmas līdz gala patērētājiem. Uzņēmums nodrošina sadales infrastruktūras attīstību, dabasgāzes pieslēgumu izbūvi, sistēmas ekspluatāciju un dabasgāzes uzskaiti, kā arī avārijas dienesta darbību. AS “Gaso” ir pilnībā regulēts uzņēmums un darbojas tikai Latvijas teritorijā. Uzņēmuma vienīgais īpašnieks ir AS “Elenger grupp”.