Līdzdalības projekti

12. jūnijā norisinājās Bauskas novada pašvaldības līdzdalības budžeta komisijas sēde, kurā apkopoti un izvērtēti sabiedrības balsojuma rezultāti par iedzīvotāju iesniegtajiem projektiem.

Balsojuma rezultāti

Projekts

Balsu skaits

Teritorija

Bauskas pilsēta

Piknika vietas ierīkošana Tilta ielā

61

Bauska

Bauskas apvienības pārvalde

Strītbola laukuma izveide Uzvaras ciemā

306

Gailīšu pagasts

Bērnu rotaļu un vingrošanas laukuma ierīkošana Īslīces pamatskolas teritorijā

190

Īslīces pagasts

Rītausmas Mundrums

169

Īslīces pagasts

Golfs un hokejs — vieta kustībai un draudzībai

139

Mežotnes pagasts

Gājēju celiņa atjaunošana pie Daudzfunkcionālā centra "Strēlnieks"

52

Mežotnes pagasts

Rundāles apvienības pārvalde

No grantsbedres par parku

44

Svitenes pagasts

Iecavas apvienības pārvalde

Suņu pastaigu laukums Iecavā

200

Iecava

Atpūtas vietas “DAMBIS” Iecavā labiekārtošana ar rotaļu laukumu un ielu vingrošanas iekārtu

187

Iecava

Zorģu, Dzimtmisas-Dimzukalna pastaigu, tūrisma un atpūtas  aplis

72

Iecavas pagasts

Zorģu viedā kopiena - ugunskura vieta

64

Iecavas pagasts

Vecumnieku apvienības pārvalde

Valles ciema atpūtas zonas, pie Valles dīķa, labiekārtošana.

230

Valles pagasts

Līdzdalības budžeta konkursā tika noteikti uzvarētāji piecās apvienību pārvaldēs:

  • Bauskas apvienības pārvaldē: “Strītbola laukuma izveide Uzvaras ciemā”;
  • Bauskas pilsētā: “Piknika vietas ierīkošanu Tilta ielā”;
  • Vecumnieku apvienībā: “Valles ciema atpūtas zonas, pie Valles dīķa, labiekārtošana”;
  • Rundāles apvienības pārvaldē: “No grantsbedres par parku”;
  • Iecavas apvienības pārvaldē: “Suņu pastaigu laukuma izveidi Iecavā”.

Lēmumu par projektu virzību iedzīvotāju balsojumam pieņem ar domes priekšsēdētāja rīkojumu izveidota komisija, kura darbam var piesaistīt arī nozaru speciālistus un/vai ekspertus vai kompetentas institūcijas viedokļu un atzinumu sniegšanai. Bauskas novada līdzdalības budžeta projektu konkursa vērtēšanas komisijā darbojas:

  1. Mārtiņš Veinbergs - komisijas vadītājs, Bauskas novada administrācijas Attīstības un Būvniecības departamenta vadītājs;
  2. Ilona Spurķe - Bauskas novada administrācijas Ekonomikas un finanšu nodaļas vadītāja;
  3. Ilze Tijone – Bauskas novada administrācijas Attīstības un Plānošanas nodaļas vadītāja;
  4. Laura Libere  - Bauskas novada administrācijas Attīstības un plānošanas nodaļas projektu vadītāja;
  5. Ilmārs Priekulis - Bauskas novada administrācijas Būvniecības nodaļas būvniecības speciālists;
  6. Vadims Remeiķis - Bauskas novada administrācijas Būvniecības nodaļas būvniecības speciālists.

Kopumā balsojumam ģeotelpiskās informācijas portālā geolatvija.lv tika nodotas 12 projektu idejas, un balsošana par tām notika no 28. maija līdz 10. jūnijam. Par projektiem savu balsi varēja atdot Bauskas novadā deklarētās personas, kuras sasniegušas vismaz 16 gadu vecumu. Pēc projektu apstiprināšanas Bauskas novada pašvaldība sadarbībā ar ideju iesniedzējiem projektus īstenos divu gadu laikā.

Līdzdalības budžets ir svarīgs instruments, kas stiprina iedzīvotāju iesaisti un atbildību par savas vides attīstību. Pašvaldība pateicas visiem balsotājiem un tiem, kas ar savām idejām veido drošāku, sakoptāku un pieejamāku dzīves telpu Bauskas novadā.

Skaistkalnes projekts balsošanā nepiedalījās

Pašvaldība augstu vērtē iedzīvotāju vēlmi uzlabot savu apkārtni un radīt labvēlīgu vidi, iesaistoties līdzdalības budžeta projektu konkursā. Diemžēl projekts "Skaistkalnes pagasta brīvdabas estrādes sēdvietu remonts un vides pieejamība", kurā plānota estrādes sēdvietu atjaunošana un platformas izveidošana māmiņām ar bērnu ratiņiem un invalīdiem, šoreiz netika apstiprināts un balsošanā nepiedalījās.

Līdzdalības budžeta projektu konkurss atbalsta daudzveidīgas idejas, ja tās atbilst konkursa nolikuma nosacījumiem un ir īstenojamas. Precizējot Skaistkalnes projekta būvniecības izmaksu tāmi un iekļaujot tajā visas nepieciešamās izmaksas, kopsumma krietni pārsniedza finansējuma apjomu, kas paredzēts Vecumnieku apvienības teritorijai.

Skaistkalnes iedzīvotāju padomes iesniegtajā būvniecības izmaksu tāmē nebija iekļauti visi nepieciešamie būvdarbu apjomi un palīgmateriāli. Piemēram, grunts izrakšana un izvešana uz atbērtni, teritorijas norobežošana un iekārtošana būvdarbu laikā, būvlaukuma kontūras nospraušana atbilstoši projektam, smilšu un šķembu klājuma izveide un blietēšana,  būvniecības laikā skartās teritorijas apzaļumošana, t.sk. augsnes papildināšana, līdzināšana, zāliena sēšana.  Iesūtītajās būvdarbu izmaksās nav ņemti vērā arī virsuzdevumi, t.sk. darba aizsardzība un uzņēmuma peļņa.

11. jūnijā Attīstības un Būvniecības departamenta speciālisti tikās ar projekta iesniedzējiem – Skaistkalnes iedzīvotāju konsultatīvas padomes pārstāvjiem, lai pārrunātu projekta noraidīšanas iemeslus un nepieciešamos uzlabojumus, kas jāveic, lai projekta ideja būtu iesniedzama līdzdalības budžeta konkursā citugad.

Projekta ideja pēc būtības ir atzīta par labu, tomēr jāturpina nopietns darbs iespējamo estrādes risinājumu pilnveidošanai un saskaņošanai. Vēl viens būtisks aspekts - Skaistkalnes estrādes teritorija atrodas reģiona nozīmes kultūras pieminekļa apbūves teritorijā, un tas nozīmē stingrākus nosacījumus projekta risinājumam, lai estrāde iederētos kultūrvēsturiskajā ainavā.

Projekta iesniedzēji aicināti piedalīties nākamajā Kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanas un attīstības komisijas sēdē, kur būs iespējams uzklausīt ekspertu viedokļus un atrast labāko brīvdabas estrādes skatītāju sēdvietu pārbūves risinājumu. 

Lai novērstu šādus pārpratumus, komisija aicina iedzīvotājus atvēlēt laiku idejas izstrādei un konsultācijām ar pašvaldības būvniecības speciālistiem - jo pilnvērtīgāk būs izstrādāta projekta ideja un skice, jo lielāka varbūtība, ka projekts būs atbilstošs kritērijiem un tiks virzīts balsojumam.

Pašvaldība uzlabos vērtēšanas procesu

Lai uzlabotu vērtēšanas procesu, konkursa komisija plāno rosināt grozījumus saistošajos noteikumos par līdzdalības budžeta konkursu. Iecerēts, ka projektu idejas, kuras atbilst konkursa kritērijiem, iesniedzējiem būs jāprezentē komisijai. Tādējādi tiktu veidots aktīvs dialogs ar iesniedzējiem un vienota izpratne par nepieciešamajiem precizējumiem pieteikuma pilnveidošanai.

Saistītas tēmas

Līdzdalības budžets