Bezmaksas
Fiziska persona
Saņemšanas ierobežojumi
-

Šī pakalpojuma ietvaros personai ir iespēja Latvijas Republikas pašvaldību dzimtsarakstu nodaļām pieprasīt atkārtotu dzimšanas, laulības vai miršanas apliecību vai izziņu un saņemt šos dokumentus normatīvajos aktos paredzētajā kārtībā.

Procesa apraksts

1. Pakalpojuma pieprasīšana
    Persona, kura vēlas saņemt atkārtotu laulību, dzimšanas vai miršanu apstiprinošu apliecību vai izziņu, iesniedz iesniegumu, kurā norāda:
    - pieprasītāja vārdu(-us), uzvārdu, personas kodu, dzīvesvietas adresi, kontakttālruni vai e-pasta adresi;
    - atkarībā no dokumenta veida, kuru nepieciešams saņemt atkārtoti, attiecīgā reģistra ieraksta reģistrācijas vietu un gadu;
    - pamatojumu dokumenta atkārtotai saņemšanas nepieciešamībai;
    - personas, par kuru pieprasa atkārtoti izsniegt dokumentu, personas datus un ziņas par personas saistību ar iesniedzēju.
    Pieteikties pakalpojumam var klātienē, elektroniski - e-pastā ar drošu elektronisko parakstu, kā arī www.latvija.lv un www.epakalpojumi.lv.
    Pilnvarotās personas iesniedz pilnvaru.

2. Pakalpojuma apstrāde
    Valsts nodeva par atkārtotu civilstāvokļa akta reģistrācijas apliecības izsniegšanu – 7.00 euro,bet par izziņas izsniegšanu pašvaldības noteiktā nodeva ir 5.00 euro.
    Valsts nodevu samaksā pirms atkārtotas civilstāvokļa aktu reģistrācijas izsniegšanas.

No valsts nodevas atbrīvoti (uzrādot attiecīgu statusu apliecinošu dokumentu):
    -personu ar I vai II invaliditātes grupu;
    -personu, kura atrodas pilnā valsts vai pašvaldības apgādībā;
    -personu, kura normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā atzīta par trūcīgu;
    -bāreni vai bez vecāku apgādības palikušu bērnu pēc pilngadības sasniegšanas līdz 24 gadu vecuma sasniegšanai;
    -daudzbērnu ģimeni, ja tai un vismaz trim tās aprūpē esošiem bērniem, tai skaitā audžuģimenē ievietotiem un aizbildnībā esošiem, ir noteikta viena deklarētā dzīvesvieta vai papildu adrese;
    - ja personai civilstāvokļa aktu reģistrācijas apliecība nepieciešama uzturlīdzekļu, piedziņas, valsts pabalstu vai pensijas piešķiršanas lietās;
    -aizbildnības vai aizgādības nodibināšanas lietās;
    - politiski represēto personu reabilitācijas lietās;
    -personu apliecinošu dokumentu izsniegšanas lietās notiesātām personām;
    -uz paritātes pamata par civilstāvokļa aktu reģistru aktualizēšanu, atjaunošanu un atkārtotu civilstāvokļa aktu reģistrācijas apliecību izsniegšanu pēc ārzemnieka pieprasījuma, ja ar attiecīgo valsti ir noslēgts līgums par savstarpēju tiesisko palīdzību.

3. Pakalpojuma saņemšana
    Laulības, dzimšanas un miršanas apliecību vai izziņu persona saņem klātienē Dzimtsarakstu nodaļā, uzrādot personas apliecinošu dokumentu un pilnvaru (ja dokumentu saņem pilnvarota persona).
    Izziņu par civilstāvokļa aktu reģistrāciju var saņemt arī elektroniski, parakstītu ar drošu elektronisko parakstu.

Uzziņas par pakalpojumu

Sandra Kolberga