Bezmaksas
Fiziska persona
Saņemšanas ierobežojumi
-

Mājokļa pabalsts ir uzturēšanas izdevumu segšanai, kas saistīti ar mājokļa lietošanu, neatkarīgi no citiem saņemtajiem pašvaldības pabalstiem. Mājokļa uzturēšanas izdevumi ir maksa par apsaimniekošanu, īri un pakalpojumiem (apkuri, elektroenerģiju, ūdensapgādi, kanalizāciju un atkritumu izvešanu utt.). Tiesības saņemt pabalstu ir mājsaimniecībai, kura deklarējusi dzīvesvietu Bauskas novada administratīvajā teritorijā.

Procesa apraksts

1. Pakalpojuma pieprasīšana
    Lai saņemtu mājokļa pabalstu, viena no mājsaimniecības personām vēršas dzīvesvietai tuvākajā Bauskas novada Sociālā dienesta pieņemšanas vietā vai kādā no pašvaldības klientu apkalpošanas centriem uzrādot personu apliecinošu dokumentu un iesniedz:
    1) iesniegumu, kuru parakstījušas mājsaimniecības pilngadīgās personas;
    2) visu mājsaimniecībā esošo personu kredītiestāžu vai pasta norēķinu sistēmas kontu izrakstus par pilniem pēdējiem trim kalendāra mēnešiem;
    3) personai darbspējīgā vecumā un kura nestrādā algotu darbu, ir pienākums reģistrēties Nodarbinātības valsts aģentūrā un pildīt bezdarbnieka pienākumus, izņemot gadījumu, kad persona ir:
    • ar invaliditāti, vecuma pensijas saņēmējs vai valsts sociālā nodrošinājuma pabalsta saņēmējs valsts vecuma pensijas piešķiršanai nepieciešamajā vecumā;
    • sieviete grūtniecības un dzemdību atvaļinājuma laikā, viens no bērna vecākiem bērna kopšanas periodā vai cita persona mājsaimniecībā, kura nodrošina pirmsskolas vecuma bērna kopšanu, aprūpi, pieskatīšanu, ja to objektīvu apstākļu dēļ nav iespējams nodrošināt citādā veidā;
    • viens no bērna ar invaliditāti vecākiem, ja bērns nesaņem piemērotus aprūpes pakalpojumus;
    • vecumā no 15 gadiem, kura iegūst izglītību klātienē pamatizglītības, vispārējās vidējās vai profesionālās vidējās izglītības iestādē vai ir pilna laika.
    4) uzrāda izdevumus par mājokli apliecinošus rēķinus:
    • rēķini par dzīvojamās telpas lietošanu(īres maksa, apsaimniekošana);
    • rēķini par pakalpojumiem, kas saisitīti ar dzīvojamās telpas lietošanu (siltumenerģija apkures un karstā ūdens nodrošināšanai, elektroenerģija, ūdens, dabasgāze, kanalizācijas vai asenizācijas nodrošināšana, sadzīves atkritumu apsaimniekošana;
    • rēķini par telekomunikācijas pakalpojumiem un internetu saistītiem izdevumiem, kā arī izdevumiem par ūdens skaitītāju uzstādīšanu un verifikāciju.
    5) Mājokļa lietošanas tiesību apliecinošs dokuments(piemēram, īres līgums,mantošanas apliecība u.c.), ja šādu dokumentu nav sociālā dienesta rīcībā.
    6) citus dokumentus, ja tas ir nepieciešams lēmuma pieņemšanai.

2. Pakalpojuma apstrāde
    Sociālais dienests sadarbībā ar iesniedzēju pašvaldības informācijas sistēmā elektroniski sagatavo iztikas līdzekļu deklarāciju, izmantojot valsts un pašvaldības informācijas sistēmās esošos datus. Iesniedzējs paraksta pašvaldības informācijas sistēmā sagatavotās deklarācijas izdruku, apliecinot deklarācijā sniegtās informācijas patiesumu, izņemot gadījumu, ja deklarācija iesniegta, izmantojot vienoto valsts un pašvaldību pakalpojumu portālu (www.latvija.lv).
    Sociālais dienests, ja nepieciešams, apseko iesniedzēja norādīto faktisko dzīvesvietu vai deklarēto dzīvesvietu un izvērtē iespēju sniegt atbilstošu atbalstu.
    Mājokļa pabalsta apmēru aprēķina kā starpību starp garantētā minimālā ienākuma sliekšņu summu mājsaimniecībai, kas reizināta ar attiecīgu koeficientu, un rēķinos vai kvītīs aprēķināto maksājumu summu par attiecīgo periodu un mājsaimniecības kopējiem ienākumiem.

3. Pakalpojuma saņemšana
    Lēmumu par pabalsta piešķiršanu vai atteikumu to piešķirt pieņem Sociālais dienests ne vēlāk kā mēneša laikā no dienas, kad saņemts iesniegums un visi normatīvajos aktos un noteikumos noteiktie un Sociālajā dienesta pieprasītie dokumenti.
    Mājokļa pabalstu izmaksā vienu reizi mēnesī. Ja mājokļa pabalsta apmērs nepārsniedz 5 eiro mēnesī, klientam vienojoties ar sociālo dienestu, pabalsts var tikt izmaksāts vienu reizi trijos mēnešos.

Uzziņas par pakalpojumu

Dina Meļķe

dina.melke [at] bauskasnovads.lv

Zanda Zelle