Bezmaksas
Fiziska persona
Saņemšanas ierobežojumi
-

Tiesības saņemt pabalstu ir personai, kuru bāriņtiesa ir iecēlusi par aizgādni vai pagaidu aizgādni pilngadīgai personai, kurai tiesa ir ierobežojusi rīcībspēju, nodibinājusi aizgādnību vai pagaidu aizgādnību, ja:

1. aizgādnībā esošā persona ir deklarējusi dzīvesvietu Bauskas novada administratīvajā teritorijā vai aizgādnībā esošas personas pēdējā deklarētā dzīvesvieta pirms ievietošanas ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijā ir bijusi Bauskas novada administratīvajā teritorijā;

2. aizgādnis nesaņem pabalstu citā pašvaldībā.

Pabalsta apmērs aizgādnim par katru aizgādnībā esošo personu ir 50,00 euro mēnesī, vai 25,00 euro mēnesī, ja aizgādnībā esošā persona dzīvo ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijā.

Procesa apraksts

1. Pakalpojuma pieprasīšana
    Lai saņemtu materiālo atbalstu, tā pieprasītājs vai likumiskais pārstāvis iesniedz iesniegumu vai uzrāda citus attiecīgā materiālā atbalsta saņemšanai nepieciešamos dokumentus. Pabalsta pieprasītājs iesniedz iesniegumu kādā no šiem veidiem:

• iesniedz klātienē Sociālajā dienestā vai kādā no Sociālā dienesta klientu pieņemšanas vietām;

• iesniedz klātienē kādā no Bauskas novada Valsts un pašvaldības vienotajiem klientu apkalpošanas centriem;

• nosūtot Sociālajam dienestam pa pastu ("Bauskas novada Sociālais dienests", Rūpniecības iela 7, Bauska, Bauskas novads, LV-3901);

• nosūtot rakstveida elektroniski parakstītu iesniegumu Sociālajam dienestam uz Sociālā dienesta oficiālo elektroniskā pasta adresi: socialais.dienests@bauskasnovads.lv;

• nosūtot rakstveida elektroniski parakstītu iesniegumu Sociālajam dienestam oficiālajā elektroniskajā adresē (eAdrese)".

2. Pakalpojuma apstrāde
    Sociālais dienests lēmumu par pabalsta piešķiršanu vai atteikumu to piešķirt pieņem ne vēlāk kā viena mēneša laikā no iesnieguma saņemšanas dienas.

3. Pakalpojuma saņemšana
    Pabalstu izmaksā aizgādnim reizi mēnesī, pārskaitot to uz aizgādņa iesniegumā norādīto kredītiestādes norēķinu kontu vai izmaksā skaidrā naudā. Pabalstu par iepriekšējo mēnesi izmaksā līdz nākamā mēneša 20. datumam.

Uzziņas par pakalpojumu